Archive by Author

Ниедна улица не е вредна човечки живот – инспекциите ригорозни нема работа на жешко и точка

За период од само три дена Државниот инспекторат за труд казнил 83 фирми кои не ја почитувале забрана за работа на отворен простор во период од 11 до 17 часот.

______________________________________________________________________________________________________

Ратко Младиќ префрлен во болница, му се слошило

“Младиќ не се чувствуваше добро и беше префрлен во болница”, изјави портпаролката на судот Нерма Јелачиќ.

______________________________________________________________________________________________________

Мвр уапси 5 млади лица – краделе по плажи во Охрид

5 мина млади краделе по продавници, плажи, обивале автомобили – користеле шипки, но и боксови. Не ги поштедиле ниту црквите во охридско и струшко. 

______________________________________________________________________________________________________

Видео: 6 годишно сиромашно дете преживува од доењето од кучка

6 годишниот индиец Чоту Кумар живее во најсиромашните делови на Индија. Немале ниту за храна, а неговата мајка знаејќи дека нејзиното дете е гладно постојано плачела.

______________________________________________________________________________________________________

Мислите во Македонија е жешко – видете ги овие температури

Ако мислевте дека пеколно време е во Мкаедонија, еве колку за утеха видете како е во останатиот дел од светот – и тешете се ако не друго. Ова се најтоплите земји во светот – би живееле овде ???

______________________________________________________________________________________________________

Гордоста на Америка на Олимпијада со дресови ,,made in china,, – Видео

Иако дизајнот го изработил Ralph Lauren на етикетите стои “made in China.”

______________________________________________________________________________________________________

Барак Обама може комплетно да го исклучи интернетот?

Американскиот претседател Барак Обама во случај на криза може да издаде наредба да се затвори некоја комуникациска мрежа, вклучувајќи го и Интернетот.

______________________________________________________________________________________________________

Фотка која вреди пола милион долари

Фотографијата на која папарацото ја сними Кејт во бикини според светските магазини вредела, а и за неа било платено сигурно околу половина милион долари.

______________________________________________________________________________________________________

Убави гради сакаат нега

Едноставни работи кои помагаат да ја зачувате убавината на вашите гради

______________________________________________________________________________________________________

Од 330 килограми,само со секс изгубила 13 килограми

Полин Потер која има 47 години е првата Американка која со 330 килограми  влезе во Гинисовата книга на рекорди како најдебела жена во светот, денеска  тврди дека нашла безболна диета со која лесно ги симнува килограмите.

______________________________________________________________________________________________________

Момче во Данска изедено од тигар во зоолошка

Едно 20 годишно момче од Копенхаген кој ја посетил зоолошката градина, наместо да си оди кога таа затворила, тој од непознати причини останал и во текот ноќта.

______________________________________________________________________________________________________

Кумановец им избегал на полицајците од пред суд со се лисици на раце

Додека полицијата го спроведувала 18 годишниот кумановец во основниот суд во Куманово тој успеал да им побегне иако имал и лисици на рацете.

______________________________________________________________________________________________________

На Егзит најмногу британци и холанѓани

Најбројни гости на фестивалот Егзит во Нови Сад се млади британци и холанѓани.

______________________________________________________________________________________________________

Мали вошки – големи грижи

Автор M-r Ph Марија Петреска / Доколку забележите дека вашето дете зачестено се чешка по главата тогаш тоа е сигурен симптом дека е заразено со вошки. Доколку ги има тогаш со многу ситен чешел може да ги извадите на бела хартија.

______________________________________________________________________________________________________

Т-Мобиле ќе ги дава вашите мобилни броеви на секој кој ќе се јави

Нема потреба повеќе да вртите по пријатели и да го барате мобилниот телефон кој ви е потребен. Барем така вели смс пораката која т-мобиле им ја испраќа деновиве на своите корисници.

______________________________________________________________________________________________________

Синот на Милошевиќ е тешко болен – никогаш не се враќа во Србија

Милица Гајиќ, невенчана сопруга на Марко Милошевиќ, кој е син на поранешниот претседател на Србија Слободан Милошевиќ, тврди дека нејзиниот сопруг е тешко болен.

______________________________________________________________________________________________________

Повик за хуманост: Помогнете му на малиот Пантелие

Донирајте за Пантелие / вип 077-143-771 / м-мак-тмобиле 070-143-104 /

______________________________________________________________________________________________________

Владата го помести работното време – ќе се работи од 7 до 15 часот

Сите државни органи и јавните претпријатија и установи од утре да работат со поместено работно време и тоа од 7 до 15 часот.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1