Archive | Балкан RSS feed for this section

Со бомба решил да се пресмета со децата од соседот

Жител од српскиот град Крагуевац решил да се пресмета со децата од соседот, изнервиран поради тоа што топката со која си играле децата постојано паѓала во неговиот двор.

______________________________________________________________________________________________________

Двајца мажи од Косово силувале 13 и 14 год девојчиња во Улцињ

  Двајца мажи од Косово се уапсени под сомнение дека силувале две малолетни девојки во Улцињ. Девојките биле дел од школска тура на одмор во летувалиштето, едната е од Германија, а другото девојче од Полска

______________________________________________________________________________________________________

Хрватски новинар се преправил во шеик – функционерка на ХТВ му барала огромна донација – Фото

Hasan Hajdar Diab, новинар на Вечерњи лист се облекол и преправил во шеик – се преставил дека е од обединетите арапски емирати и рекол дека се вика Ibrahim Al-Jasem.

______________________________________________________________________________________________________

Опатија како Дубаи

Оваа зима веќе ќе почне реализацијата на идејата Опатија да личи на Дубаи.

______________________________________________________________________________________________________

Доживотна казна затвор во Косово

За убиство на највисоки државни функционери – претседателот, спикерот на парламентот, премиерот, претседателот на Уставниот суд, претседателот на Врховниот суд или државиот јавен обвинител, Косово воведува казна доживотен затвор.

______________________________________________________________________________________________________

На погребот на убиениот вратар се кршеле чаши – знак дека следи одмазда

    На гробиштата во Сурчин денеска беше погребан убиениот Иван Цветкович. 26 годишниот вработен како обезбедување на познатиот сплав “Blejvoč” беше убиен кога на него пукаше лице на кое не му дозволиле да влезе во дискотеката.

______________________________________________________________________________________________________

Грчки остров сака да се отцепи од Грција и да и се припои на Австрија

Островот Икарија кој се наоѓа во Егејското море  сака да се отцепи од Грција и можеби ќе се спои со Австрија, пренесуваат медиумите во Виена.

______________________________________________________________________________________________________

Пожар во центарот на Подгорица – евакуирано население, во опасност и амбасади – Видео

  Синоќа околу 21 часот пожар се разгорел на брдото Горица во Подгорица. Во еден момент огнот дошол на само 10 сетина метри од куќите.

______________________________________________________________________________________________________

Центар за хомеопатија отворен на Копаоник

  Започна со работа центарот за хомеопатија на Копаоник.

______________________________________________________________________________________________________

Си поигруваат со смртта! Деца се бањаат во опасни води, родителите навиваат

И покрај многуте смртни случаи минатите летни сезони на пристаништата во Варна деновиве на Youtube беше пуштено ново видео, на кое малата Људмила гордо ги покажува своите вештини во скокови од бетонот на едно пристаниште, не е сама – на пристаништето има околу десетина деца на иста возраст како неа. Иако таа е мала и […]

______________________________________________________________________________________________________

Убиство на сплав во Белград – не го пуштиле да влезе, пукал во обезбедувањето, ранил и гости

  Вистинска драма се одвивала вчера во 2 часот по полноќ на познатиот белградски сплав “Blejvoč” лоциран кај Нов Белград. Еден убиен вратар, еден повреден, тешко повреден и случаен гостин на сплавот.

______________________________________________________________________________________________________

Шариќ понудил 10,000,000 евра за ликвидација на Тадиќ и Дачиќ

Брутална освета нарачана од Јужна Африка Прочуениот нарко-бос Дарко Шариќ понудил, 10 милиони евра за убиство на шестмината најголеми државни функционери, кои пак најавија крај на неговата нарко империја.

______________________________________________________________________________________________________

Балкански Бенелукс или Голема Албанија?

Колумнистите на порталот ЕУобсервер Гинтер Фелингер и Екрем Красничи имаат идеја за таканаречен балкански Белелукс кој би бил составен од Албанија, Косово, Македонија и Црна Гора.

______________________________________________________________________________________________________

Ова е најбогатиот српски политичар – тежок 60 мил. евра

Поголемиот број на граѓани на општина Сурчин го обвинуваат нивниот градоначалникот за проневера и злоупотреба на должноста и сметаат дека неговиот имот во висина од 60 милиони евра го стекнал на незаконски начин.

______________________________________________________________________________________________________

ФДА открила смртоносна бактерија во Хемофарм – Внимавајте производи има и во Македонија

Американската агенција за храна и лекови FDA во погоните на фабриката Хемофарм во Вршац, открила сртоносна бактерија која предизвикува откажување на работата на белите дробови и смрт

______________________________________________________________________________________________________

250 килограми марихуана запленети во Отрантскиот канал

Двајца албански државјани, жители на Драч се обиделе да прошверцуваат 250 килограми марихуана преку Отрантскиот канал.

______________________________________________________________________________________________________

Девојче во Бугарија искрварило до смрт за време на месечниот циклус

15 годишно девојче од ромска националност во Бугарија искрвари до смрт Поради обилно крварење во текот на месечниот циклус кое траело цели 12 дена. Починало во болница.

______________________________________________________________________________________________________

Вдовицата на Милошевиќ: Мојот син Марко е здрав

Марко Милошевиќ не е болен и лажна е информацијата дека се лекува во клиника во Москва, изјави неговата мајка, Мира Милошевиќ.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1