Archive | Балкан RSS feed for this section

Ова е девојката која ја нападна канибалот – Лазаревац град на стравот!

Уште еден канибалистички напад во Лазаревац, овојпат жртва на ваквото болно грозоморно дело е 15 годишно девојче, за среќа успеала да се спаси без поголеми последици.

______________________________________________________________________________________________________

Земјотрес на Закинтос

Земјотрес со јачина од 4.4 степени по Рихтер го погодил грчкиот остров Закинтос. За сега нема информации за повредени или материјална штета.

______________________________________________________________________________________________________

Во Србија појава на канибализам – на девојче му гризале рака пред пекара

По нападот на малолетната Наташа Р. (15), во кој еден непознат маж покрај една пекара на периферијата Лазаревац ја гризнал за скочниот зглоб, меѓу жителите на ова место настанала голема паника.

______________________________________________________________________________________________________

Српскиот премиер Дачиќ избегна смрт!

Српскиот премиер Ивица Дачиќ преживеа вистинска драма кога владиниот авион „фалкон“ се подготвувал да полета кон Лондон, со цел владиниот кабинет да го проследи ватерполо натпреварот на српската репрезентација на ОИ.

______________________________________________________________________________________________________

Место на кое се лаже за сите пари

Колку е поголема лагата толку е поголема наградата. Каде го има тоа? Еднаш  годишно во местото Дрлача во Љубовија на лажијада.

______________________________________________________________________________________________________

Шестгодишно момче загина на минско поле во Босна.

Минско поле во Босна однесе живот на шестгодишно момче, додека пак неговиот татко е тешко повреден.

______________________________________________________________________________________________________

Вонредна состојба: Гори Света Гора, пожарот се доближи до Хиландар

Света Гора веќе трет ден е во пламен. Големиот пожар дојде на три километри оддалеченост од  Хиландар и грчкиот премиер, Антонис Самарас,  прогласи вонредна состојба.

______________________________________________________________________________________________________

Треба да плати казна од 50 евра бидејќи го миел тротоарот

  Александар Селешиј од Нови Сад полицијата го казнила со 50 евра поради тоа што со бунарска вода ја миел улицата пред својата куќа.

______________________________________________________________________________________________________

Киднапирана хрватска државјанка, киднаперот нејзин пријател од фејсбук

Хрватска државјанка, Андреја Каилер (17), е пријавена како исчезната пред 15 дена.

______________________________________________________________________________________________________

Босанец украл камен од Акропол за да си ја скисели зелката – новинарска патка

Веста дека грчката полиција уапсила Босанец кој украл камен од акропол за да си ја поткисели зелката е новинарска патка на сајтот Balkan tajms кој објавува шаливи вести слично како Njuz.net.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Украл 1,5 милиони и сите пари ги потрошил на дрога

Ивица Адамовиќ од српскиот град Аранџеловац за 4 месеци ограбил 16 банки, коцкарници и локали.

______________________________________________________________________________________________________

Еве како да се добие цела куќа – бесплатно!

Ако сакате да живеете во областа на Нетретич ќе може да добиете куќа бесплатно. Таму младите брачни двојки ќе добиваат бесплатно целосно уредено комунално земјиште како и градежни материјали за да изградат куќа.

______________________________________________________________________________________________________

Дубровник сака да се отцепи и да биде град држава

Дубровник му се заканува на Загреб со отцепување? Се повеќе и повеќе жители на оваа хрватска мека на туризмот се незадоволни од централната власт, размислуваат за создавање на посебен ентитет, или обновување на Дубровничката република, пишува “Слободен Далмација”.

______________________________________________________________________________________________________

Бизарна туристичка понуда: Три ноќевања и абортус во Сараево-600 долари

Истанбулската туристичка агенција “Баракуда Тур Компани“ за свите клиенти направи специјална понуда која вклучува три ноќевања и абортус во Сараево.

______________________________________________________________________________________________________

Хрват освои злато па сега се враќа на работа како конобар

Хрватска досега на Олимпијадата во Лондон освоила две златни медали, а еден од освојувачите е Џовани Церногораз, кој беше најдобар во стрелаштво.

______________________________________________________________________________________________________

Секој ден им се ,,моча,, покрај народното Собрание веќе шест години

Ова е фотографија снимена од жена која што врши нужда во последните шест години покрај народното собрание на Србија. Истата била фотографирана од страна на една од станарките во околните згради, која од својот прозор секојдневно гледала во спорното место.

______________________________________________________________________________________________________

Фрлена бомба пред концерт на Горан Бреговиќ во Будва

Две експлозивни направи за кои полицијата се сомнева дека се динамит се фрлени вчера утрото пред една од најпознатите дискотеки во Будва “Top Hill”.

______________________________________________________________________________________________________

Апсења на Косово поради трговија со луѓе

Косовската полиција соопшти дека во склоп на акцијата “Прстен“ уапсила 11 припадници на криминална група која се занимава со трговија на луѓе, а идентификувани се и 22 –те Молдавки кои биле чувани како бело робје.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1