Tag Archives: pari

Mилиони се изнесуваат во куферчиња од Кипар – зајакната контролата на границата

Кипарската полиција ја засили контролата на своите граници за да го спречи изнесувањето поголеми суми пари над утвредените количества. Граничарите ги проверуваат коферите и личните предмети на лицата кои ја напуштаат островската држава, соопшти британскиот весник „Фајненшел тајмс“. Според информации на весникот, најмалку три лица биле задржани при обид да изнесат од земјата повеќе од одобрените […]

______________________________________________________________________________________________________

Москва со порака до САД: Не ги сакаме вашите пари одете си !

Русија ја обвини Америка дека сакаат преку финансиската помош за развој, да ја искористат Москва, со цел да влијаат на руската политика и на исходот на изборите во САД и тоа на еден ден откако во оваа земја беше затворена мисија на примање на парична помош.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Ова е она што во моментов итно и треба на Македонија! Со магија „прави“ пари!

Момче кое и да си итно доаѓај во Македонија и извади не од економскава криза!

______________________________________________________________________________________________________

Еве како со Фенг Шуи до повеќе пари

Фенг шуи техниката тврди дека со мало разместување во домот и ускладување на енергиите ќе си обезбедите подобра финансиска состојба. Еве што треба да направите.

______________________________________________________________________________________________________

Будилник од пеколот: уништува пари ако не се разбудите на време (ФОТО)

Добро утро 🙂 Овој концепт може повеќе да се земе како забава отколку како вистински изум, но и понатаму е одлична идеја.

______________________________________________________________________________________________________

„Пинк“ се опраи, но плата за новинарите од „Пинк-15“ Македонија се уште нема

Но, и покрај тврдењата на Митровиќ, многумина кои очекуваат пари од „Пинк“, меѓу кои и македонската „Пинк-15“ трдат дека пари на нивната сметка се уште не стигнале. На сметката на Данијела Ковачевиќ која е тешко болна нема ниту динар стигнато.

______________________________________________________________________________________________________

За музеjот на Тесла за неколку дена се собраа 700.000 долари!

Неодамна почнатата кампања “Да се изгради веќе еднаш музејот за Тесла”, за само неколку дена собера над 700.000 долари за реконструкција и реновирање на музејот во Њујорк, каде што работел генијот од Смиљане.

______________________________________________________________________________________________________

Со пукање од калашников до пари за политичка кампања

Додека во Македонија никој не знае од каде доаѓаат приходите за политичките кампањи, во Америка партиите јавно ги споделуваат идеите за обезбедување на паричните средства.

______________________________________________________________________________________________________

Шакопи -најбогато индијанско племе: Заработуваат милион долари годишно од казина

Во најбогатото индијанско племе во Америка, 99,2 отсто од луѓето се регистирани како невработени, гордо изјавил поглаварот на племето Шакопи, Стенли Р.Кукс. За тоа едноставно нема потреба, затоа што секој припадник на племето, а ги има вкупно 480, прима повеќе од милион долари годишно.

______________________________________________________________________________________________________

Вонземјани го натерале да ја ограби мајка му и да дели на бездомниците!?!

Џон Мајкл Кирби кој има 29 години и живее од Тисајд, тврди дека ја ограбил мајка си,  затоа што добил наредба од вонземјани.

______________________________________________________________________________________________________

8 год дете “Робин Худ“ – украл пари и ги делел на улица

Осумгодишното момче И.П  од Будва и призна на полицијата дека во изминатите четири дена украл 2.000 евра во Сутоморе, а потоа сите пари ги раздавал на непознати на улица.

______________________________________________________________________________________________________

Кои сте вие ебе*и американци да ни кажувате со кого да работиме – одговор на британска банка на обвинувања за перење пари

Банката “Стандард Чартерд” за десет години испрала 250 милијарди долара за ирански клиенти, тврдат американски финансиски регулатори.

______________________________________________________________________________________________________

Колку пари би ви требале за да живеете како Бетмен?

Доколку Бетмен беше вистинска личност, за да го води неговиот животен стил би му требале 682.450.750 долари. 

______________________________________________________________________________________________________

Кладилниците враќаат пари – невозможно било да се погоди кој ќе го запали олимпискиот оган

Совршено чуваната тајна за тоа кој ќе го запали олимпискиот оган на свеченото отворање на Олимписките игри во Лондон, ги изненади дури и кладилниците во Британија.

______________________________________________________________________________________________________

Четири града кои покрај официјалната имаат и своја валута

Доколку сакате да доживеете нешто ново, одете во еден од четирите града во Северна Америка каде освен државните долари имаат и сопствена валута.

______________________________________________________________________________________________________

По 5.000 денари за секое ново бебе во Центар

Општина Центар и оваа година продолжува со практиката да доделува помош на новородени деца. Услов е родителите да се жители на општина Центар.

______________________________________________________________________________________________________

Џенифер Анистон ќе остане без пари? Дала полномошно дечкото да и располага со сметките

  Justin Theroux некако успеал да ја наговори актерката да му потпише полномошно со кое му дозволува тој да располага со парите од нејзините банкарски сметки. Џенифер потполно му верува – изјавил близок пријател.

______________________________________________________________________________________________________

Криминалците заработуваат 870 милијарди долари годишно

Прометот на меѓународниот организиран криминал е 870 милијарди долари годишно

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1