Archive by Author

ОБСЕ: Потребен е мирен политички дијалог!

Воздржаност од секаков вид на насилство, а наместо тоа да се искористат правните мерки кои се на располагање во земјата за да се изнајде мирно решение на политичките недоразбирања.

______________________________________________________________________________________________________

Тодоров се договори со лекарите – штрајкот во мирување!

Од утре сите амбуланти во болниците во кои се штрајкуваше и ќе се примаат сите пациенти. Штрајкот че биде во мирување во наредните три месеци.

______________________________________________________________________________________________________

Кинез направил „Ветромобил“ – Фото + Видео

Танг Зенгпинг (55) кинески фармер, за само три месеци направил три метри долг и еден метар висок автомобил кој се движи со помош на ветат.

______________________________________________________________________________________________________

„Авган Стајл“ пристигна од Авганистан – Видео

Британските војници во Авганистан играат Авган стајл! Тие направиле своја верзија на популарниот хит на корејскиот рапер PSY „гангам стајл“ кој стана ултимативен хит за 2012 година.

______________________________________________________________________________________________________

Убиени пожарникари на задача

Најмалку двајца пожарникари се убиени а двајца други ранети, откако дошле на задача да изгасат пожар во американскиот град Вебстер во сојузната држава Њујорк јавува СNN.

______________________________________________________________________________________________________

Задача за мажи: Пронајдете ја билјард масата на видеово!

Еден исечок од филм постојано малку по малку се појавува на социјалните мрежи поради жешките.

______________________________________________________________________________________________________

Македонија и земјитеод Балканот трошат два пати повеќе енергија од Западна Европа

Балканските држави заедно со Македонија трошат два пати повеќе енергија по долар од бруто домашниот производ споредено со земјите во Западна Европа.

______________________________________________________________________________________________________

Разгледница по апокалипсата

Крајот на светот според Маите, е само еден од апокалиптичните настани кои привлекуваат туристи. Луѓето сакаат среќни краеви. Особено кога станува збор за крај на светот.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Како Бетмен „стартува риби“

Доколку некогаш сте ја следеле приказната за стрип јунакот Бетмен, тогаш сигурно ви е познат фактот дека тој е голем љубител на жени, или, барем така раскажуваат оние кои присуствувале на неговиот див лов каде и настанало ова видео.

______________________________________________________________________________________________________

Чудно: Индиец живее на дрво бидејќи го измамила жената

Еден индиец девет месеци живее на дрво и одбива да се симне од него бидејќи чекал извинување од неговата сопруга која ја затекнал во кревет со друг маж.

______________________________________________________________________________________________________

Емотивно: Му приредил на бездомник симболична роденденска забава – Видео

Сирак, кој веројатно не се ни сеќава кога последен пат некој му запеал среќен роденден и да добие поклон, не можел да си дојде при себе од среќа.

______________________________________________________________________________________________________

Писма од германски војници стигнале дури по 70 години

Писмата кои германските војници ги праќале од островот Џерси во каналот Ла Манш за време на Втората светска војна стигнале на своите одредишта по само 71 година, откако претходно биле украдени во акција против нацистичката окупација.

______________________________________________________________________________________________________

Мисија лудост: Руски авантуристи се искачиле на зграда висока 370 метри – Видео

Тим од руски авантуристи изведил потфат еднаков на акциите на Том Круз од „Невозможна мисија“, и успеале да ги измамат сите безбедносни системи и се искачиле на врвот од недовршената зграда во центарот на Москва која наскоро ќе биде највисоката градба во Европа со 370 метри висина.

______________________________________________________________________________________________________

Облекол девет панталони и 60 кошули само за да не плати за багаж!

Багажот понекогаш навистина може да засмета, па затоа еден Кинез смислил оригинален начин да се ослободи од него за време на патувањето.

______________________________________________________________________________________________________

Избезумен татко повикал полиција бидејќи децата многу плачеле!

Еден Германец дефинитивно ќе биде запамтен како првиот татко кој поради плачењето на своите деца повикал полиција и барал помош.

______________________________________________________________________________________________________

Е вака се дава отказ: И шефот аплаудираше! – Видео

Дали ова е скеч или не, еве решение како да се простите со работодавачот и да не оставите ни капка горчина.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Си го повозила своето пони во Берлинската подземна железница

Непозната жена предизвика бран од посети на Јутјуб откако патниците во Берлин ја снимиле во друштво со своето пони со кое лежерно си патувала.

______________________________________________________________________________________________________

Еквадор: Вулкан еруптирал исфрлајќи лава еден километар во воздух – Видео + Фото

Вулканот Тунхурава на Еквадор исфрлил лава еден километар во воздух, а усвитената магма и гас се шурат на три километри од кратерот, пренесува Бета.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1