Archive by Author

Пукање во ресторан поради остатоци од храна?

Келнерот послужил остатоци, гостинот возвратил со куршуми! Гостин во еден ресторан во Њу Делхи пукал по келнерот, откако според неговите тврдења тој го послужил со остатоци од храна.

______________________________________________________________________________________________________

Гојазноста зема повеќе жртви од неухранетоста

Гојазноста усмртува повеќе луѓе од неухранетоста, покажало едно истражување за здравствената состојба во светот спроведено во 187 земји и објавено во британското списание за здравје „Лансет“.

______________________________________________________________________________________________________

Лансиран „Сојуз“ со тројца астронаути – Видео

Вселенскиот брод „Сојуз“ со руски, американски и канадски астронаут денеска беше лансиран од вселенската станица Бајконур во Казакстан.

______________________________________________________________________________________________________

Француска глумица ја тужи својата мајка бидејќи ја сликала за „Плејбој“ кога имала само 11 години – Видео

Французинката Ева Јонеско позирала за Плејбој на само 11 годишна возраст и таа е најмладото лице чија фотографија е објавена на страниците на овој магазин за возрасни.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Како ќе изгледаат авионите во иднина?

Во иднина комерцијалните летови ќе изгледаат сосема поинаку како резултат на напорната работа на аероинжењерите и дизајнерите кои ги претставија новите типови на авиони, со цел да ги направат побрзи, по ефикасни и поеколошк. Делта форс Корпорацијата „анортоп Груман“ смисли летачко крило на кое моторите ќе бидат поставени на горната страна, со цел што повеќе […]

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Него не му треба аларм! Секој би избегал кога би чул ваква сирена!

Сигурни сме дека со помош на оваа необична умешност ќе ги натера крадците да се разбегаат, како и сите останати квартовски гангстери кога би го слушнале овој звук.

______________________________________________________________________________________________________

Париз, град на љубовта…И секс на плоштад

Еден млад пар фатен „на дело“, а нивното видео веднаш завршило на Јутјуб од каде се прошири и низ сите светски медиуми.

______________________________________________________________________________________________________

Спречен терористички напад во Германија

Двајца салафисти се осомничени за обид за терористички напад на железничката станица во Бон, откако двајца студенти претходно ги идентификувале во полициска станица како лица кои поставиле бомба на наведената станица.

______________________________________________________________________________________________________

Грозоморен чин: Бунтовниците во Сирија натерале дете да му ја отсече главата на еден заробеник

Страшна снимка објавена на Јутјуб, на која е прикажано како сиријските бунтовници тераат дете да ја отсече главата на еден невооружен заробеник.

______________________________________________________________________________________________________

Штрос Кан и исплати отштета на собарката што го обвини за силување

Со таен финансиски договор затворена аферата меѓу поранешниот претседател на ММФ, Доминик Штрос Кан, и хотелската собарка.

______________________________________________________________________________________________________

500 илјади долари обештетување за семејството на Хасинта

Австралиската радио станица ќе исплати 500 илјади долари оштета на семејството на британската медицинска сестра, 46 годишната Хасинта Саладања, која беше пронајдена мртва во својот стан во Лондон во петокот.

______________________________________________________________________________________________________

Тексас сака да се отцепи од САД

Петиција за отцепување на сојузната држава Тексас од САД испратија жителите кои со 119.209 потписи бараат самостојност.

______________________________________________________________________________________________________

Кумановец снимал како има секс со малолетничка, а подоцна се фалел на другарите! – Заработил кривична пријава

Кривична пријава за производство и дистрибуција на детска порнографија поднела кумановската полиција против 27 годишниот М.Д кој во јуни 2012 година во својот дом повикал 16 годишно девојче со кое имал сексуален однос.

______________________________________________________________________________________________________

Бугарија ќе испорача вето за Македонија во преговорите со ЕУ

Предлогот на ЕК за почеток на преговорите со Македонија за членство во унијата овој пат има нова препрека.

______________________________________________________________________________________________________

Вооружен грабеж во обложувалница во Аеродром

Кратко време пред да биде затворена обложувалницата „Спорт Лајф“, вчеравечер, во Аеродром влегол маскиран и вооружен разбојник и им се заканил на вработените дека ќе ги убие доколку не му го дадат дневниот промет.

______________________________________________________________________________________________________

Го пријавила „силувачот“ бидејќи не ја задоволил

Едно интернет пријателство завршило со лошо за едно неименувано момче откако Линет Ли од Тенеси го обвинила за силување.

______________________________________________________________________________________________________

Со џип ја прегазила мајката на своето поранешно момче и му испратила порака „LOL“!

 

______________________________________________________________________________________________________

Поради неизмиени садови и ставила на цимерката избелувач во чајот

Студентката Кајла Ешлин Бонковски (19) би можела да биде осудена на дури 15 години затвор бидејќи неодамна на својата цимерка (20) во чајот и ставила избелувач.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1