Archive by Author

Завршена истрагата – Чудото во Свети Димитрија не е чудо, туку влага

Екипата од Националниот конзерваторски центар која во изминативе неколку месеци беше ангажирана да го истражи случајот и научно да докаже за каков феномен се работи, завршила со експертизата и го затвори случајот.Вистинскиот чистач на патината од зачадените фрески е зголемената кондензација и големото количество влага што се случи по генералното чистење на храмот пред Велигден, […]

______________________________________________________________________________________________________

Сергеј Бубка паднал од 3 кат од хотелот

Украинскиот тенисер Сергеј Бубка јуниор кој е син на познатиот атлетичар со исто име повреден е денеска откако паднал од 3 кат на хотелот во Париз, објавија француските медиуми.

______________________________________________________________________________________________________

Рибар уловил двобоен рак – Фото

Рибар од Massachusetts уловил необичен улов и по малку застрашувачки. Ракот го уловил на ноќта на вештерките и затоа се извадил од памет.

______________________________________________________________________________________________________

Манекенка починала на операционата маса при липосукција – лекарите криеле (Видео/Фото)

Бразилската манекенка, актерка и ТВ хостеса Памела Бариш Наскименто починала на операционата маса за време на хируршкиот зафат – липосукција.

______________________________________________________________________________________________________

Бремена мајка пред децата брутално тепа пакистанец – уапсена е (Видео)

Аманда Лов (26) мајка на бебе и 8 годишно девојче учествувала во суров напад пред очите на нејзините деца на момче на Пикадили гарден во Манчестер.

______________________________________________________________________________________________________

Девојче умрело во маки – таткото ја полил со киселина зошто стоела со момче

Таткото ја претепал а потоа ја полил со киселина и тоа со помош на сопругата. Девојчето добило тешки изгореници од киселината но родителите не ја однеле во болница се до наредното утро, кога веќе било доцна.

______________________________________________________________________________________________________

Родила дете ѓавол – со 4 недели оди, испушта оган и има страшен глас (Фото)

Колумбијката Ана Ферија Сантос (28) од градот Лорик во близина на карипскиот брег родила машко дете –ѓавол, кое проодело после само 4 недели, испушта застрашувачки звуци и може да произведе оган. По зборови на мајката, мајчинската среќа се претворила во страв бидејќи се сомнева дека зад детето се крие антихристот.

______________________________________________________________________________________________________

Грчкиот сенатор во САД кој е против Македонија – Фатен во секс скандал

Боб Менендез, влијателен сенатор од американската сојузна држава Њу Џерси, е обвинет во секс скандал со две проститутки од Доминиканската Република, на само пет дена до изборите, јавува Миа.

______________________________________________________________________________________________________

Научно докажано – душата постои

Стујарт Хамероф и Сер Роџер Пенроуз дошле до заклучок дека душата се наоѓа во мозокот, која после смртта на човекот останува да живее во универзумот.

______________________________________________________________________________________________________

Ќе се убијам попрво, знам дека ќе ме силуваат – Транссексуалецот Андреа не сака да лежи во машки затвор

На тетовскиот тран­ссек­су­а­лец Андреа Јакимовски, првиот маж во Македонија што го менува полот, му беше изречена судска пресуда за затворска казна по тужба од неговата сопруга, пренесува Вест

______________________________________________________________________________________________________

5 години затвор ако крадете струја, вода или парно

Новите измени во кривичниот закон кои ги предлага министерството за правда предвидуваат затворски казни за крадење струја, вода или парно.

______________________________________________________________________________________________________

Без струја повеќе делови од Скопје и Скопско

Регионалниот Центар за управување со кризи на Град Скопје, информира дека поради технички зафати во електросистемот без електрична енергија од 8.30 до 15.30 часот ќе останат корисниците од ул. Радишанска, подулица бр. 18 и корисниците од село Радишани ул. 36/2.

______________________________________________________________________________________________________

Денес Сенди во Македонија – многу дожд и силен ветар

Во Македонија во четврток ке биде облачно со пообилни врнежи од дожд проследени со силен ветар.

______________________________________________________________________________________________________

Венеција поплавена, нивото на водата продолжува да се зголемува

Центарот за прогнози и предупредувања на плимата во Венеција прогласи тревога поради зголемувањето на нивото на водите во градот, откако историскиот центар и познатиот плоштад „Сан Марко“ потона под вода, информира МИА.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Како да пресечеш стаклено шише со конец и оцет

  Старото стаклено шише може да ви послужи и како декорација во домот, но како да се пресече? Според ова видео – многу лесно

______________________________________________________________________________________________________

Верверичка случајно ја пикнала главата во маска – извадила цел град од памет

Една верверичка во градот Ферхам на југот на Англија ги извади од памет жителите кои паничпно викале полиција тврдејќи дека виделе зомби, ѓавол, дух, неиндетификувано крволочно животно.

______________________________________________________________________________________________________

Постои ли живот после смртта (Фото)

Барате ли одговор на вечното прашање – постои ли живот после смрт?

______________________________________________________________________________________________________

Gmail ги унапреди email пораките

Google го разубави и унапреди праќањето емеил пораки , а што е поважно многу ја олеснил процедурата за праќање пораки.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1