Archive | Свет RSS feed for this section

Франција ги протерува илегалците! Меѓу нив најмногу има роми

Голема акција на француската полиција во која за расчистување на ромските кампови и депортирање на илегалните емигранти.

______________________________________________________________________________________________________

Среќен 5 ти роденден светска кризо!

А се почна на 9 ти август 2007 година кога француската банка БНП Парибас изјави дека инвеститорите нема да можат да ги преземат парите од нивните фондови.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Нова марсовска мистерија – Кјуриосити испрати фото со мистериозна дамка, ни НАСА не знае што е!

Одблесок прашина или пак ефект предизвикан од делови од вселенски брод, засега никој не дава цврст одговор.

______________________________________________________________________________________________________

Најлоши возачи во светот

Според сите анкети и истражувања најлоши се Полјаците.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Го снимил падот на авионот

Ви благодарам за помошта! Тоа го цениме повеќе отколку што мислите. Видео од падот на спортскиот авион во Ајдахо.

______________________________________________________________________________________________________

Гугл мора да плати 22 милиони за кршење на приватноста

Гугл е казнет со 22,5 милиони долари за кршење на приватноста на корисниците на „Сафари“ на конкурентот „Епл“.

______________________________________________________________________________________________________

Вистински олимписки херој – со скршена нога Мичел ја истрчал штафетата – не сакал да ги изневери колегите – Фото

Звучи неверојатно но светот навистина има нов олимписки херој. Американецот Мантео Мичел го истрчал својот дел од штафетата 4X400 метри со скршена нога.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Обама е геј и бил женет со маж?!?! – тврди Џероми Корси

Барак Обама, претседателот на Америка, е геј или бисексуалец и претходно бил во брак со геј маж од Пакистан – ова го тврди американски автор кој се колне дека има цврсти докази. Објави телевизијата РТ.

______________________________________________________________________________________________________

Проститутка тужи хотел! Не и дозволил да си ја „брка“ својата работа.

Австралиски хотелиери VS проститутки!

______________________________________________________________________________________________________

Шокантно: Муслиманска секта во Татарстан под земја чувала десетици деца повеќе од 10 години

Случајот го открила полицијата во руската република Татарстан.

______________________________________________________________________________________________________

ФОТО СКАНДАЛ: Весник за Олимпијада неместо Северна и Јужна Кореја напишал ДОБРА и ЛОША Кореја

Австралискиот весник ,,мх,, направил вистински скандал кога при известување за релултатите на спортистите на Олимпијадата во Лондон на табелата наместо Северна и Јужна Кореја земјите ги напишал како ДОБРА И ЛОША КОРЕЈА.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Шокантна снимка – деца во количка ги удрил автомобил, а татковците гледале како умираат

Возач на BMW со полна брзина налетал на две деца во колички. Малиот Оливер (2) загинал на местото на несреќата, а Софија (2) малку покасно. Татковците на децата се лесно повредени.

______________________________________________________________________________________________________

Во Италија со закон забрането навредување на машкоста!

Италијанскиот суд го прогласи за кривично дело изрекувањето на навреди на сметка на туѓа машкост, а со тоа Италијанците ќе може да го тужат секој оној што ќе ја навреди нивната гордост.

______________________________________________________________________________________________________

Претседателот на Боливија дека има дете со малолетничка – го обвини опозицијата

Еден од лидерите на боливиската опозиција,  Самуел Дури Медина го обвини претседателот Ево Моралес дека има дете со малолетната ќерка на министерката за рурален развој.

______________________________________________________________________________________________________

Кинескиот sид паѓа!? Се урна дел од ѕидот

Обилните врнежи се една од главните причини за уривање на 30 метарскиот блок од кинескиот sид.

______________________________________________________________________________________________________

Менувањето на пасвордите на Епл поради безбедносни причини исклучиво ќе се прават само онлајн

Епл објави дека привремено ќе го промени начинот на кој што нивните корисници ќе можат да ги променат нивните IP пасворди.

______________________________________________________________________________________________________

Хакер му го украл цел он лајн живот – сите профили, е-маил, пасворди

Тие му ја преземаа неговата Твитер сметка, му ја исчистиле Гугл сметката како и инбоксот во Gmail. Неговиот Iphone, iPad и MacBook биле целосно исчистени.

______________________________________________________________________________________________________

Колумбиски доктор обвинет за лажирање на смртта на 3 нарко-босови

Доктор од Колумбија им помогнал на тројца нарко-босови да не бидат уапсени со тоа што ја лажирал нивната смрт.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1