Tag Archives: lek

Научници излекувале од рак со едноставна техника и бесплатна – а сеуште не е прифатена – зошто???

За лекување е потребно Дихлорацетат ДЦА, кој се користи за пореметување на метаболизмот, па не постои страв од нус појави или други несакани последици.

______________________________________________________________________________________________________

Козметичко средство, лек и природен дезифициенс: 30 начини на кои може да го употребите лимонот

Дали знаевте дека древните Еѓипќани верувале дека лимонот има делотворна заштита против разни отрови и дека неодамнешните истражувања го потврдиле ваквото верување.

______________________________________________________________________________________________________

Брокулата е ефикасен лек за рак на дојка – истражување

На жените кои боледувале од рак на дојката, научниците им дале лек од брокула, ги набљудувале резултатите за да утврдат какво дејство ќе има на болеста.

______________________________________________________________________________________________________

Мал совет кој открива голема тајна! Киселата рН средина одлична основа за развој на рак

pH нивото во внатрешните телесни течности влијае на секоја клетка од нашиот организам. Прекумерната коселост предизвикува оштетување на ткивата и ги прекинува клеточните активности и функции и претставува основа за развој на канцер.

______________________________________________________________________________________________________

Како најлесно да се „оттарасите“ од главоболката!

Се чини дека научниците пронајдоа ефикасен начин за борба против непријатната главоболка. Доколку страдате од главоболка оставете ги таблетитепротив болки и напијте се една чаша вода.

______________________________________________________________________________________________________

Лек против зависност од дрога !?

Зависноста од морфиум и хероин може да се блокира со делување врз имунолошките рецептори во мозокот, уверуваат австралиски научници.

______________________________________________________________________________________________________

Вакцина против туберкулоза лечи и дијабетес

Вакцината БЦГ ги уништува клетките кои го напаѓаат природниот инсулин. Американските научници веруваат дека лекот ќе биде на пазарот за неколку години.

______________________________________________________________________________________________________

Мумии од 18 век, ќе се користат во медицински истражувања за откривање на Туберколоза

Научниците сметаат дека овие мумии би можеле да помогнат во отклучување на тајните на имунолошкиот систем.

______________________________________________________________________________________________________

Сол за природно добро расположение. Но внимавајте може да станете зависни!

Научниците советуваат дека би требало да додаваме уште повеќе сол во нашата храна бидејќи го подобрува нашето расположение иако знаеме колку таа може да ни наштети.

______________________________________________________________________________________________________

„Лекот е пет пари ако го знаеме“ – едноставни лекови против рак кои навистина делуваат

Ако познавате некој кој се бори со ракот, ве молиме да му ги доставите овие информации, бидејќи токму тие можеби ќе спасат уште еден живот и можеби претставуваат единствена надеж за опстанок! Иако ракот се смета за комплексно заболување важно е да се сфати дека канцерогените заболувања всушност претставуваат забрзан раст на канцерогени клетки при […]

______________________________________________________________________________________________________

Фото/Видео: Излечен е првиот човек заболен од СИДА

Американски научници тврдат дека е откриен начин вештачки да се „успие“ вирусот на Сида, а и германските лекари тврдат дека успеале да излекуваат пациент заразен до ХИВ вирусот.

______________________________________________________________________________________________________

Лечење на рак со сода бикарбона

Ќе ви опишеме неколку терапии за лечење од рак, со сода бикарбона, начин кој им помогнал на стотина луѓе. Важно е да сфатите дека ракот е сериозна болест и дека ваквата терапија мора да се извршува по стручен надзор на стручен доктор.

______________________________________________________________________________________________________

Успешно тестирањето на комбинацијата на лекови против туберколоза

Од огромно значење е тоа што овој третман може да биде компатибилен со терапијата за СИДА бидејќи е познато дека туберколозата е главна причина за смрт кај заболените од од оваа болест.

______________________________________________________________________________________________________

Одобрен лек против ХИВ

Америкаснката агенција за лекови и храна го одобри новиот лек „Truvada“ кој е наменет за превенција од ХИВ висрусот.

______________________________________________________________________________________________________

Ќелавоста ќе си замине во историјата – најден лек

Група научници најмени од познатата козметичка компанија “Loreal” откриле соединение кое ги дава сите знаци дека го стопира опаѓањето на косата, пренесуваат француските емдиуми.

______________________________________________________________________________________________________

Лек против глад одобрен во Америка

  Лекот ,,Белвик,, делува на рецепторот за хормонот серотнин, кој во мозокот регулира неколку психолошки функции меѓу кои и апетитот.

______________________________________________________________________________________________________

Фармацевтската фирма „GlaxoSmithKline“ казнетa 3 милијарди долари

Фармацевтската фирма „GlaxoSmithKline“ ќе мора да плати 3 милијарди долари казна.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1