Archive by Author

Фото: Изненадете ја жената за 8 март – купете и бормашина :)

Секоја компанија си го нуди својот производ – сепак според нас – тешко вас ако се појавите со ваков подарок за 8 март 🙂 но сепак како вели онаа народната ,, на поклонет коњ заби не му се гледаат,, 🙂 🙂 Фото – Бесплатни Скопски Огласи

______________________________________________________________________________________________________

Дубаи повторно покажа дека се е можно – Чудесна градина никна среде пустина (Фото)

Дубаи повторно го воодушеви светот. Овој пат, станува збор за градина во која се наоѓаат повеќе од 45 милиони цветови. Сепак, и покрај толкуте цветови дали градината е најубавата? „Dubai Miracle Garden“ тврди дека ја има „најубавата и најголемата градина од природно цвеќе на светот“. Градината се наоѓа среде пустината, а нејзиниот инженер за хортикултура имал тешка задача, бидејќи цвеќето е распоредено и во необични хоризонтални и вертикални структури. […]

______________________________________________________________________________________________________

Гучи торба со сите информации за животот на кравата од која е направена

Гучи ја претстави својата нова еко чанта од колекциите „Jackie“, „Hobo“ и „Tote“ која доаѓа со „пасош“ во кој детално е опишана историјата на кравата од која е изработена чантата.

______________________________________________________________________________________________________

Видео сторија: Атентатот на Президенте – Кој и зошто сакаше да го нема Хуго Чавез

Документарец бзиран на интервју со Чавез, неговиот противник. Погледнете кој и зошто сакаше да го нема Претседателот на Венецуела Хуго Чавез Еве уште неколку интересни факти поврзани со него 1.Чавез го забрани консумирањето диетална „кока кола“ во јуни 2009 година, тврдејќи дека не е здрава, но не објанси зошто. 2. Во октомври 2005 година во текот […]

______________________________________________________________________________________________________

Влегол во зградата на градоначалникот – убил две вработени па се самоубил

Маж уби денеска две лица во зграда на регионалните власти во централната италијанска област Умбрија, а потоа се самоуби. Инцидентот се случил во главниот град на Умбрија, Перуџа. 43 годишниот Андера Џампи застрелал две вработени во локалната администрација, по што се самоубил. Џампи бил бизнисмен, на чие семејство неодамна регионалните власти му ги укинале годишните субвенции […]

______________________________________________________________________________________________________

ВИДЕО: Средношколки од Нигерија произведуваат струја од урина

Замислете си ситуација во која можете да произведувате шест часа електрична енергија од еден литар урина. Благодарение на иновативниот изум на четири тинејџери во Африка, тоа веќе и не е потребно да се замисли. И покрај заостанатоста на индустрискиот развој на овој континетнт девојчињата успеале да создадат електрична енергија од својата урина.Уринскиот погонски генератор бил презентиран од […]

______________________________________________________________________________________________________

Глумецот Расел Кроу видел НЛО (Видео/Фото)

Познатиот глумец Расел Кроу на твитер објавил видео и фотографии тврдејќи дека видел НЛО. Ова е снимено во ботаничка градина и нешто чудно се издигнува од неа, не може да е до камерата затоа што таа беше статична, вели актерот на Твитер

______________________________________________________________________________________________________

ВИДЕО: Илјадници маршираа покрај ковчегот на Чавез

Венецуелскиот народ, во солзи и тага, излезе на улиците за да му оддаде последна почит на својот долгогодишен лидер кој синоќа ја изгуби борбата со ракот. Ковчегот со мртвото тело на Хуго Чавез, носено од војнците, ќе биде поставен во Воената Академија се до петок, кога ќе биде и погребан. Денеска, Владата на Венецуела прогласи седумдневна […]

______________________________________________________________________________________________________

Хаос во Битола: Чкембари кршеа автомобили со скопски таблички и се судрија со полицијата

Според информациите на порталот Мкд.мк, Чкембарите кршеле автомобили со скопски регистарски таблички низ градот, а потоа и се судриле со полицијата, која ја нападнале со камења и други тврди предмети. Полицијата одговорила на нападот, па од инцидентот има повредени и навивачи и припадници на полицијата. Дербито на стадионот „Тумбе кафе“ мина мирно пред се и […]

______________________________________________________________________________________________________

Чудотворна лековита вода излечила слеп човек во Франција

Еден 74-годишен жител на местото Морто во Дуб, на истокот од Франција, тврди дека ги излекувал очите и повторно прогледал, откако ги измил очите со вода од пештерата во Ремоно, објави францускиот регионален весник „Л’Ест Републикан“, Како што јави дописникот на МИА од Париз, пред да замина на операција на очите во Париз, Жан Кере-Ремоне ја посетил пештерата-капела […]

______________________________________________________________________________________________________

Британските обложувалници лути на Кетрин Мидлтон

Британските обложувалници и букмејкери и се лути на војводката од Кембриџ, Кетрин Мидлтон, затоа што невнимателно откри дека нејзиното неродено бебе е девојче. Мидлтон (31) примајќи од една своја обожувателка мало кадифено мече, се заблагодари велејќи: „Ќе и го дадам на мојата ќ….“, по што веднаш се корегираше, продолжувајќи ја мислата… „на моето бебе“.

______________________________________________________________________________________________________

Не може дезертер од АРМ да е министер – Талат Џафери дезертирал (Видео)

Благоја Марковски, полковник и портпарол на АРМ за време на војната во 2001 година, а сега д-р на Воено политички науки, за Македонската радио програма www.3zzz.com.au рече дека дезертер на АРМ како што беше Капетанот прва класа Талат Џафери во јуни 2001 година не смее да биде Министер за одбрана на Македонија. Талат Џафери дезертирал […]

______________________________________________________________________________________________________

Се што ќе заплени царината место да се уништува ќе се даде на сиромашните

Стоката која отсега ќе биде запленета од страна на македонските цариници ќе оди во рацете на сиромашното и настрадано население

______________________________________________________________________________________________________

Најконтраверзните изјави на Чавез

Им се потсмеваше дури и на највлијателните лидери, бранејќи ги најчеесто претседателите и лидерите кои другите ги осудуваа. За Барак Обама, претседател на САД: “Ти си измамник Обама. Оди и прашај ги луѓето во Африка кои можеби ти верувале поради твојата боја на кожа, поради тоа што татко ти е од Африка. Ти си потомок […]

______________________________________________________________________________________________________

Војник исчезнат 33 години, пронајден жив

Поранешен советски војник кој се водел како исчезнат веќе 33 години, уште од времето на советската воена интервенција во Авганистан, е пронајден жив и здрав во западната авганистанска провинција Херат, пренесува МИА Војникот живеел полуномадски и во меѓувреме прифатил авганистанско име Шеик Абдула, а живеел и се издржувал практикувајќи хербална медицина. Абдула, кој по потекло […]

______________________________________________________________________________________________________

ВИДЕО:Решена мистеријата за идентитетот на “Бетмен”

Мажот во костим на Бетмен кој на крајот на февруари прошета во полициската станица во Бредфорд и на полицијата и го предаде Дени Фрејн, осомничен за провала и кршење на судскиот налог. Мистериозниот херој сега се претстави како пријател на Фрејн, Стен Ворби, кој сакал да му направи услуга и да го однесе во полиција, […]

______________________________________________________________________________________________________

ВИДЕО:Кинезите ја бојосуваат тревата во зелено за да ја освежат

Кинеската пролет во градот Ченгду е сепак поинаква од сите други на планетата, затоа што градските власти се сетиле дека по досадната и долга зима најдобро било тревата веднаш да позелени, така што ќе ја бојадисуваат со боја Не е лесно по долгите зимски месеци да се чека тревата да зазелени. Со природата сепак треба […]

______________________________________________________________________________________________________

Многу ,,речит,, спот на кандидат за градоначалник на Битола – за спас на што? (Видео)

Ова е видо на независниот кандидат за градоначалник на Битола кој стана хит на социјалните мрежи. Прашање – колку пати ја повтори реченицата ,,за спас на Битола ,, 🙂 Нема да го коментираме погледнете го

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1