Archive by Author

Пандев намерно доби жолт картон – пишуваат италијанските медиуми

Италијанските медиуми велат дека Горан Пандев намерно добил жолт картон во 90-сетата минута на мечот против Хрватска, и тоа без никаква припина тукус самиот си исценирал кавга за да добие жолт картон, коментираат медиумите.

______________________________________________________________________________________________________

Mу се заканувал на вулканизер со Молотов коктел – не му ги средил гумите на време

Полицијата во Крагуевац го уапсила Милан Џ. (51), осомничен дека на еден сопственик на вулканизерска работилница, му се заканувал со Молотов коктел затоа што не му ги средил гумите на време.

______________________________________________________________________________________________________

5 години без него – Тоше Проески фан клубот ќе го одбележи овој ден со хумaност

Интернационалниот Тоше Проески фан клуб овој ден ќе го одбележи со два настани, настани кои се во спомен на големата вера и хуманост на Тоше.

______________________________________________________________________________________________________

Шкотска ќе одржи референдум за независност и отцепување од Британија

Првпат по 305 години од создавањето, Британија ќе се соочи со можноста да се распадне. Британскиот премиер Дејвид Камерон и шкотскиот прв министер Алекс Салмонд денеска во Единбург потпишаа договор за одржување референдум за независност на Шкотска.

______________________________________________________________________________________________________

Молете бога да немаме ладна зима, ако сакате мали сметки – ЕВН нема намера да ја намали цената

Штедете енергија за да не увезуваме струја од надвор советуваат од ЕВН. Како што сооптшија од компанијата, пртходната корекција на цената на струјата е доволна за покривање на трошоците на компанијата, изјави директорот на Управниото одбор Вернер Хангст.

______________________________________________________________________________________________________

Срцето на Тоше затрепери, па се смири – Др Гргиќ се сеќава на кобното утро

,,Тоше воопшто не почувствувал болка. Патологот потврди дека смртта била моментна. При транспортот до болницата неговото срце кратко време работело, а потоа, за жал, престанало да чука,, – со тага се присетува д-р Тереза Гргиќ  Др Гргиќ која била дел од тимот што ги организирал приемот, прегледот и испраќањето на телото на Тоше, во интервјуто […]

______________________________________________________________________________________________________

СЕЌАВАЊЕ – Продолжи Тоше да пееш, на небото, придружуван од ангелите

16 октомври 2007 – утро – прав пат како пушка, на места малку магловит, 6 часот и 30 минути, се разденува – почнува да се раѓа новиот ден. Последен ден за една од најголемите балкански ѕвезди. Последен ден за човекот коj сите не потсети како е да се биде ЧОВЕК.

______________________________________________________________________________________________________

Колку секс е премногу: Кога станувате зависници од секс?

На зависноста за сексот долго се гледало како изговор на славните личности, за проблематичното однесување, но научниците сега докажале дека станува збор за реално пореметување кое може да ви го загорчи животот и создава огромни проблеми, како губењето на врската или работата.

______________________________________________________________________________________________________

Морбидно: Поп музика на погреб – се повеќе се пушта Адел и Френк Синатра

Поп музиката ги замени црквените песни на две третини погреби во Британија, ова го покажало истражување на британското погребално претпријатие.

______________________________________________________________________________________________________

Мозаик со ликот на Тоше ќе се открие во центарот на Прилеп (Фото)

По повод пет години од загинувањето на Тоше Проески, утре напладне во центарот на Прилеп, до Домот на културата „Марко Цепенков“, ќе биде откриен мозаик со ликот на Тоше.

______________________________________________________________________________________________________

Мајка и 4 деца изгореа во пожар (Фото)

Утринава, околу два часот по полноќ, во стравичен пожар во нивниот дом изгореле три деца, две момчиња на 13 години, едно 9 и едно девојче од 11 години, и нивната мајка. Најмалото, три годишно, е тешко повредено.

______________________________________________________________________________________________________

Видео/Фото: Да ви застане срце – за секунда ќе и отидеше главата

  Ова видео од кое застанува срце е наводно снимено во Америка. На него е девојка која сакала да направи интересно видео.

______________________________________________________________________________________________________

Како изгледа “Челичната Леди” денес кога наполни 87 години

Страв и трепет за политичарите, немилосрдна кон противниците – “Челичната Леди” како што некогаш ја нарекуваа денес наполни 87 години.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: На српскиот селектор му пуштија хрватска песна на пресот во Скопје

  На Хрватите им пеевме српски националистички песни, а селекторот на Србија на среде прес конференција му ,,подметнаа,, телефон кој кога зазвони на цел глас ечеше хрватската песна ,,Далмацијо моја,,

______________________________________________________________________________________________________

Македонци заборавете на пријателството – сега сме во фудбалска војна, порака на српскиот селектор

Србија најавува ,,војна,, со Македонците. Свесни дека победата во Скопје утре вечер би значела враќање во квалификациска игра, а пораз би ги урнал сите надежи, ,, Орлови,, на чело со Синиша Михајловиќ најавуваат внимателна, но победничка игра.

______________________________________________________________________________________________________

СДСМ и ВМРО ДПМНЕ во коалиција против ГЕЈ браковите

И ова дочекавме – конечно СДСМ и ВМРО ДПМНЕ да имаат ист став за некое прашање и да не си контрираат.

______________________________________________________________________________________________________

ВМРО-ДПМНЕ го повлече законот за бранителите и го поднесе по скратена постапка

Собраниската Комисија за труд и социјална политика денеска ја прекина работата по законот за бранителите, откако Веле Георгиевски од ВМРО-ДПМНЕ информираше дека неговата пратеничка група го повлекла законот, информира МИА.

______________________________________________________________________________________________________

Ексклузивно – се организира КОМИЧЕН ИДОЛ – ако мислите дека сте смешен, пријавете се (Видео)

Оргинален ТВ проект се најавува во Македонија. Ќе се организира ИДОЛ но не за пеење или играње туку ИДОЛ за смеење, на кој може да се пријават комичари аматери, не информираат од Стенд УП Македонија.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1