Archive by Author

За 8 септември бесплатно со воз до Скопје

Сите железнички линии на Денот на независноста 8 Септември и на 9 септември по полноќ ќе биде бесплатен, соопштија од Македонски железници.

______________________________________________________________________________________________________

Во Македонија нема случаи на ,,Западен Нил,,

Комисијата за заштита на населението од заразни заболувања известува дека во Македонија досега нема лабораториски потврден случај на заболени од западно-нилска треска.

______________________________________________________________________________________________________

Две малолетни момчиња најдени обесени

Две момчиња на возраст од 16 и 19 години се пронајдени мртви.

______________________________________________________________________________________________________

Го терала 10 год син да провалува во куќи за да може да си купи дрога

Жена од Вашингтон заврши зад решетки, бидејќи го присилувала нејзиниот 10-годишен син да провалува по домови и да краде пари, за да таа може да си купи дрога.

______________________________________________________________________________________________________

Добива 1 милион долари само за да НЕ работи кај конкурентот!

Џон Креницки кој е претседател на General Electric ќе си оди од челното столче на компанијата. Ја има работата до декември, а за да си замине добил зделка од нешто повеќе од 1 милион долари.

______________________________________________________________________________________________________

Цените на становите во Скопје ќе паѓаат

Цената на становите во Скопје оваа година се намали за 2%  а според познавачите цените уште ќе одат надолу.

______________________________________________________________________________________________________

Внимавајте – дете добило алергија на раце од кинески пластелин во Скопје

Дете добило црвенило по рацете, откако си играло неколку часа со кинескиот пластелин купен во една книжарница во Скопје. Лекарите им рекле на родителите дека често има случаи на поблаги кожни алергии, посебно кога се во прашање кинеските играчки.

______________________________________________________________________________________________________

Македонски буџет, а албанска химна за училиштето во Џепчиште – уште една во низата провокации

Со интонирање на албанската химна и во присуство на вицепремиерот Муса Џафери, вчера во тетовско Џепчиште се отвори новото училиште изградено со пари од буџетот. Македонската химна не била воошто интонирана, а сите освен прествникот на општина Тетово зборувале само на албански јазик.

______________________________________________________________________________________________________

Почина Мајкл Данкан – ѕвездата од филмот Зелената милја

Michael Clarke Duncan, ѕвездата од познатиот филм “The Green Mile” и “The Whole Nine Yards,” почина. Имаше 54 години.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Боже нека аутото ми работи како саат, нека не троши многу – АМИН

    По поскапувањето на бензинот само господ може да ни е напомош. Дали овој горд сопственик на овој автомобил тоа си го земал здраво за готово?

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Пијан Русин возел багер – уништил 7 коли – па го претепале

Русин летва пијан успеал да се качи во багер, никој не знае ни од кај го нашол ни како го стартувал. Почнал да си вози па стасал до еден паркинг.

______________________________________________________________________________________________________

Мед против мамурлак!

Неверојатно долгата листа на својства на медот сега е проширена. Експерти додаваат дека медот е одличен сојузник во борбата против последиците од вишокот на алкохол!

______________________________________________________________________________________________________

Видео – како изгледа лет во прва класа

,,големи софи кои се претвараат во кревет, голем ТВ, слатки и шампањ, масажа столици, полн мини бар, оброци како да сте во ресторан, вино, метален прибор, тоалети со туш.,,

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Македонска направија – мешалка за Ајвар

Правењето зимница е напорно секако. Најмногу мака треба за мешањето на ајварот – треба да се меша со часови инаку загоре ајварот. На еден македонски иселеник изгледа му здосадило да меша со часови па човекот си смислил машина која наместо него меша во казанот додека тој си седи до него релаксиран. Секоја чест 🙂

______________________________________________________________________________________________________

Порше – Ка Дис / Порше – Ка Дис – 3 аукција на МВР и уште не е јасно што ќе возат полицајците?

На повторената електронска аукција, според неофицијалните информации на Сител, Порше Македонија е компанијата која понудила најниска цена за околу десет милиони денари.

______________________________________________________________________________________________________

Апелација потврди – 14 год казна затвор за Игор Спасов

Скопскиот апелационен суд ја објави пресудата по жалбата на адвокатите на обвинетиот полицаец Игор Спасов, кој беше осуден на 14 години затвор за убиството на Мартин Нешковски на плоштадот Македонија при прославата на изборната победа.

______________________________________________________________________________________________________

Видео/ Фото: 3 год. дете има милениче – 10 кг тешка змија

  Ние сме сеуште шокирани со неговиот однос со овие животни, ова е фантастично да се гледа. Тој не покажува никаков страв, а и змиите го сакаат,, изјави таткото на 3 год дете, Грег Паркер.

______________________________________________________________________________________________________

Парична казна за докторката од Ѓорче

Докторката Ксенија Мојсовска која беше дежурна кога пред поликлиниката во Ѓорче Петров почина човек без да му биде укажана лекарска помош доби парична казна 20 насто од плата во рок од три месеци.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1