Archive | Свет RSS feed for this section

Видео: Најновиот документарец за траговите на небото ,,chemtrails,,

Oва е најновиот докементарен филм за траговите на небото ,,chemtrails,, и геоинжинерство – односно делување на климата. Повеќе инфо на Конечно – Шведските власти признаа: „Chemtrails“ се вистинити, а не некоја теорија на завера!

______________________________________________________________________________________________________

Пензионер од Франција ќе го урива рекордот на Феликс со скок од вселената

Неговите спонзори не се дарежливи како Red Bull, па овој пензиониран падобранец морал да продае речиси се што има за да би го организирал овој подвик и за 1 километар да го сруши рекордот на Феликс.

______________________________________________________________________________________________________

Метеор му паднал на кров од куќа (Фото)

Минатата недела во средата, огнена топка удрила на кровот на куќата на семејството на Лиза Вебер во Калифорнија.

______________________________________________________________________________________________________

За 2013 година предвидени 11,000,000 долари за истражување на HAARP системот

И покрај светската економска криза која го зафати глобалниот свет, програмата за истражување на HAARP во наредната година ќе има буџет од 11,000,000 долари, со цел да се добие увид на физичките аспекти на природните феномени како што се магнетните бури и гео-физичките феномени.

______________________________________________________________________________________________________

Британците во мисија да пронајдат вода на Месечината!

Целта на мисијата е да се испрати првото Европско вселенско летало на Месечината, кое ќе биде во потрага по вода, се со цел да им помогне на астронаутите да преживеат во текот на идните посети на површината на Месечината.

______________________________________________________________________________________________________

Почнува лов на пирати! Во затвор за симнување песни

Американците почнуваат со имплементација на системот за предупредување на корисниците кои симнуваат пиратски содржини, што претставува лоша веста за сите оние кои симнуваат содржини преку торент.

______________________________________________________________________________________________________

Новинарка на 24 Франс ќе била силувана сред плоштадот во Каиро (Видео)

Новинарката на Франс 24, Соња Дриди, била мета на напад на група на протестанти во Каиро, кои се обиделе да ја силуваат, но благодарение на нејзиниот тим и колеги со кои била за време на снимањето, немилиот настан бил избегнат.

______________________________________________________________________________________________________

Обид за атентат на премиерот на Финска

  Обезбедувањето на премиерот на Финска, Јурки Катаинен спречи обид за атентат врз него.  

______________________________________________________________________________________________________

Жена Тарзан: 5 години живеела со мајмуни во џунгла

Имав 4 години, го наводнував грашакот и се на што се сеќавам е црна рака која ми заврза крпа околу устата,, се присетува на киднапирањето. Нешто тргнало наопаку и киднаперите морале да ја остават длабоко во колумбиската прашума.

______________________________________________________________________________________________________

Кастро пак ги демантираше сите – не умира се појави во јавност (Фото)

Кубанскиот лидер Фидел Кастро се појави во јавност и со тоа повторно по којзнае кој пат ги демантираше пишувањата на медиумтие дека е пред умирање, јавува Асошијетед прес.

______________________________________________________________________________________________________

Оставка на уредникот во Би-Би-Си забранил прилог за силувачот Џими Савил

Уредникот на телевизиската емисија на Би-Би-Си, „Њузнајт“, Питер Рипон денеска поднесе оставка. Беше откриено дека непосредно пред емитувањето, го повлекол специјално направениот прилог на новинарите на „Њузнајт“, за обвинувањата за Савил за „сексуално насилство“ врз малолетнички во времето кога беше ѕвезда на Би-Би-Си.

______________________________________________________________________________________________________

Долго чувана тајна на американската војска: Косата е продолжеток на нервниот систем!

„Се сеќавам вечерта кога мојот сопруг си дојде дома носејќи дебела папка на која стоеше ознака со доверливо. Тој беше шокиран од содржината, а тоа што го имаше прочитано засекогаш му го промени животот“.

______________________________________________________________________________________________________

Плац во Канада за само 10 долари

Во канадскиот град Рестон се продаваат плацеви за само 10 долари, се со цел да ги привлечат семејствата и бизнисот да се населат во ова гратче.

______________________________________________________________________________________________________

Чудни факти низ целиот свет

Патувањето низ светот за некои луѓе е начин на живеење, може да се запознаете со нови места, да искусите нови работи, но во некои земји можете да се најдете и во голема невоља. Еве дел од неколкуте најлуди закони кои што може да ви направат голема штета, но исто така и начин како да се […]

______________________________________________________________________________________________________

12 год. преплашено девојче пукало во провалник (Видео/Фото)

,, Кога видов како се врти рачката од вратата само затворив очи и стрелав,, 12 годишно девојче кое било само дома се скрило во орманот кога провалникот влегол во куќата.

______________________________________________________________________________________________________

Почина ,,таткото,, на пресадувањето на коскената срж

Хирургот кој во 1956. ја направи првата трансплантација на коскената срж Др. E. Donnall Thomas почина на 92. години во Сиетл. Починал од срцев удар.

______________________________________________________________________________________________________

За 1 месец случајно убиле 13 луѓе

Ловците пукаат на се што мрда. За само 35 дена од оваа есенска ловечка сезона биле убиени 13 луѓе меѓу кои и едно дете, велат загрижено невладините организации во Италија.

______________________________________________________________________________________________________

Бебе родено со лице ,,маска,, – го чека тешка операција (Видео/Фото)

Неможе да јаде, неможе да се смее, селаните соседи го гледаат како атракција и ја вознемируваат мајката, семејството ја советувало да го фрли бебето – но наместо тоа таа му дала повеќе љубов, а сега има и  надеж дека бебенцето ќе има нормален живот.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1