Tag Archives: policija

Камерите го снимиле напаѓачот на новинарот Давидовски?

Според информацијата на очевидци, станари во зградата каде беше нападнат екс презентерот на МТВ Деан Давидовски, безбедносните камери успеале да го снимат напаѓачот.

______________________________________________________________________________________________________

Кој го избоде екс презентерот на МТВ во неговиот стан – крадец или убиец?

Новинарот Дејан Давидовски, кој порано беше презентер во МТВ е жртвата кој во неделата беше избоден во сопствениот стан во Капиштец. Напаѓачот му нанел 6 повреди со нож во пределот на стомакот, а претходела и физичка борба и многу викање.

______________________________________________________________________________________________________

46 годишен скопјанец прободен со нож во стомакот – се обидел да го совлада напаѓачот кој му влегол во станот во Козле

Вчера околу 22.20 часот, вистинска драма се одвивала на ул.„Васил Ѓоргов“ во  Козле во близина на агенцијата за вработување.

______________________________________________________________________________________________________

Во Велес врие од гатачки – уапсени две

Мвр уапси две гатачки едната од Велес, другата од Градско. Двете Млади, велешанката 31, а гатачката од градско 21 годишна.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Пекол во Франција – младите запалија училиште и кршеа по улиците

Нереди на север на Франција. 16 полицајци се повредени, причинета голема материјална штета. Млади во градот Амјен го запалиле училиштето и младинскиот центар, ги одземале автомобилите од возачите, ја нападнале и полицијата.

______________________________________________________________________________________________________

Двајца полицајци и еден цивил, убиени во Универзитет во Тексас

Повеќе луѓе меѓу кои и неколку полицајци, загинаа денеска, откако над нив беше отврорен оган од страна на еден човек со пиштол, во близината на A&M универзитетот во Тексас.

______________________________________________________________________________________________________

Норвешката полиција можела да го спречи Брejвик многу порано

Норвешката полиција можеше да интервенира многу порано. Таа можела веднаш по фрлената бомба во Осло, да го фати масовниот убиец  Андерс Бехринг Брејвик и тој да не стигне до островот Утоја.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Полицијата застрела маж среде бел ден на Тајм Сквер

Полициска потера како на филм среде бел ден, уплашени туристи – Маж со касапски нож во рака направи вистинска драма на најфреквентниот дел во Њујорк, Тајм Сквер.

______________________________________________________________________________________________________

Фрлена бомба во дворот на директорот на затворот во Прилеп

Од експлозијата, повредени лица нема, а оштетени се фасадата на куќата и стакла на неколку прозорци и направен е кратер во тревникот пред куќата.

______________________________________________________________________________________________________

Го претепала дечкото со шипка за стриптиз

Сара Хауел од Тексас е уапсена откако нејзиното момче повикало полиција и се жалел дека физички е нападнат од својата девојка.

______________________________________________________________________________________________________

Нов скандал во германската тајна служба: Двајца полицајци биле членови на Ку Клух клан! Не добиле отказ!!!

Германија е потресена од злоделото на двајца активни полицајци, кои истовремено биле членови и на организиран расистички Ку Клух Клан.

______________________________________________________________________________________________________

Уапсен 76 годишен дедо кој орално задоволувал 64 год баба во јавен парк

Се напиле и ги обземала сексуална желба. Со оглед на фактот што на нивни години тоа не се случува често тие не сакале да ризикуваат и да чекаат да стасаат дома, туку одлучиле да му се израдуваат на моментот, без разлика што биле во јавен парк, изјавиле во полицијата.  

______________________________________________________________________________________________________

Видео – потера по малото количе смарт – како на цртан филм

Полицијата организирала потера по најмналото автомобилче на светот Смарт. Возачот на количето и бегал на полицијата како да вози формула.

______________________________________________________________________________________________________

Полицијата издаде налог за апсење на оскаровецот Gooding Jr

Полицијата во New Orleansa издала наредба за апсење на американскиот глумец Cuba Gooding Jr. Брутално бутнал келнерка во еден бар во Француската четврт.

______________________________________________________________________________________________________

Млади во Скопје на штрек !!!!! Родителите и полицијата вечерва во дискотеките

Цел викенд мешани патроли составени од полицајци и родители ќе шетаат по скопски и битолски кафулиња и дискотеки.

______________________________________________________________________________________________________

Им нудел работа во МВР – сега дај ми 3000 евра, а остатокот на рати. Измамник со разбирање за немаштијата

27 годишен арачиновец доби кривична пријава. Измамил 6 кумановци. Им ветувал работа во МВР и им земал по 5000 евра. Не бирал го измамил дури и својот школски другар дека ќе го вработи во министерството за финансии.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Зет и невеста добиле ќотек од полиција на свадбата – Нови Сад

Брачниот пар Радојевиќ – Марко(33) и Сузана (32), свадбата ја минале во полициска станица. Полицијата ги качила младоженците во полициско комбе, невестата во бела венчаница,зетот во одело, и ги одвела во полициската станица во Нови Сад.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Хеликоптер на МВР го снима теренот во Струмица

Полициски хеликоптер врши истрага и го снима теренот, каде во понеделникот беснееше големиот пожар над градот Струмица, во кој загинаа 2 лица, а уште 12 беа повредени.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1