Archive by Author

Купил златна кошула за да фати девојка (Видео/Фото)

32 годишниот Дата Пуџ за да си фати девојка одлучил да си купи кошула од злато која ќе им влезе во очи на припадничките на понежниот пол.

______________________________________________________________________________________________________

Филмски напад во Охрид, украдени 120 илјади евра (Фото)

Четири засега непознати лица утрово физички нападнале лице во Охрид, при што ја однеле неговата ташна во која според нападнатиот имало 120 илјади евра.

______________________________________________________________________________________________________

Почина поранешниот државен јавен обвинител Александар Прчевски

Синоќа во семејниот дом во Битола почина поранешниот државен јавен обвинител Александар Прчевски.

______________________________________________________________________________________________________

60 масовни убиства поврзани со лекот за смирување Прозак

Во 60 случаи сторителите биле корисници на лекот за смирување Прозак .

______________________________________________________________________________________________________

Бадниковата прослава почнува во 10ч пред Соборниот храм

Со коледарска песна и со осветување на бадниковите гранчиња пред Соборниот храм „Свети Kлимент Охридски“ в недела во 10.30 часот ќе започне традиционалната прослава за Бадник. И годинава верниците ќе го одбележат големиот христијански празник со греана ракија, чај .

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Реклама забранета уште во 1976

Рекламирањето уште од пред 30 години знаело како да стигне до гледачите. Оваа реклама за водата периер била веднаш забранета.

______________________________________________________________________________________________________

Скандал: Ракометарите ќе висат по аеродроми наместо да стасаат во Шпанија на првенството

Македонската ракометна репрезентација на Светското првенство во Шпанија нема да стаса навреме во Шпанија каде веќе требаше да започне со подготовките за првенството.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Хипнотизер натерал цела публика да доживее оргазам

Ова видео ќе ве заинтересира. Познат хипнотизер ветил дека на сите доброволци во публиката ќе им пружи силни повеќекратни оргазми.

______________________________________________________________________________________________________

Донирал сперма, а сега му бараат да плаќа алиментација за детето (Фото)

46-годишниот Вијалам Марота во 2009 сакајќи да направи добро дело, се јавил на оглас на двојка која барала донатор на сперма.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: За 2 мин салата во парк ќе била пепел – локализиран е пожарот

Пожарот во салата Работнички во градскиот парк е локализиран. Среќа што пожарникарите биле повикани на време и е спречена поголема катастрофа.

______________________________________________________________________________________________________

И научно се докажа – Ракијата е лек

Кај македонскиот народ отсекогаш постоело верување дека ракијата е многу лековита и дека понекогаш една чашка од неа може поволно да влијае на здравјето. Ова сега го потврдуваат и некои медицински истражувања.

______________________________________________________________________________________________________

Вељаноски: Ниските обиди да го оцрнат моето семејство ме прави уште порешителен

Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски е револтиран од, како што вели, злоупотребата на приватноста на неговото семејство и на неговите деца, откако вчера беа објавени фотографии од неговата ќерка Ивана, која се фотографирала во костим за капење.

______________________________________________________________________________________________________

Во салата Работнички се грееле со греалки – се запалил кабелот

За среќа, нема голема огнена стихија, ниту човечки жртви во пожарот кои пред малку ги зафатил горните простории на салата работнички во градскиот парк.

______________________________________________________________________________________________________

Навалете: Канада бара странци за работа – најбарани електричари и механичари

Канадските власти започнаа да прифаќаат барања од странци со стручна подготовка во оквирот на програмата за пополнување на дефицитарен кадар во одделни делови на земјата.

______________________________________________________________________________________________________

Пожар во Салата Работнички

Како што не информираа читатели во моментов има пожар во спортската сала Работнички во градскиот парк. Според информациите опожарени биле просториите над салата во кои се наоѓаат канцеларии.

______________________________________________________________________________________________________

Oграбена Стопанска банка во Буњаковец

Вчера утрото, двајца разбојници ја ограбиле експозитурата на Стопанска Банка во трговскиот центар “Буњаковец” во Скопје.

______________________________________________________________________________________________________

Деветте најбогати бизнимени во Македонија

Ова се дветте најголеми македонски милионери. Тие се или директори на најголеми фирми на територијата на Македонија или поседуваат голем број акции. Европската компанија за истражување на богатство Велт Х,  обелодени дека во Македонија има 35 мултимилионери. Нивното богатство вредело вкупно 4 милијарди долари, покажува истражувањето. Или во просек секој од нив располага со над 100 […]

______________________________________________________________________________________________________

До возачка со 16 години ако се одлични ученици

Со Новата година во сила стапија неколку закони, меѓу кои и тој кој им овозможува на тинејџерите со наполнети 16 години да се здобијат со возачка дозвола, пренесува Дневник.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1