Archive by Author

Куче оди во тоалет и си пушта вода (Видео)

Сопственикот на ова куче тврди дека го издресирал самиот да го користи тоалетот и вц школката. За да докаже го снимил како оди во вц, завршува работа а на крајот дури и самиот пушта вода. Ова ме спаси од шетање во зима додека е надвор ладно – напишал сопственикот.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Бенд од роботи свири само Хеви метал

Овој бенд е составен исклучиво од роботи програмирани да свират само Хеви Метал. Најстариот член на бендот е бубњарот кој е конструиран 2007 година. Две години подоцна додадени се уште 2 члена, гитаристот Фингерс и Басистот Бонус

______________________________________________________________________________________________________

Кинезите направија град реплика на Париз (Фото)

Кинезите го сакаат Париз, тоа е број еден туристичка дестинација кога се работи за место за одмор, венчавка, меден месец. Кинеска градежна компанија одлучила да заработи од оваа опсесија и Париз да го донесе малку поблизу. Изградиле населба која ја нарекле Тјандученг, а која претставува идентична реплика на Париз. Во населбата може да живеат 10.000 […]

______________________________________________________________________________________________________

Жените не само што стануваат поубави туку и грдите исчезнуваат

Не само што жените се се поубави, туку и оние грдите се вид кој полека изумира. Ова е резултат на истражувањето на научниците од универзитетот во Хелсинки.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Со раце ја влече ајкулата за да си ги спаси децата

Пол Маршалси (62) од Велс додека бил на одмор во Австралија видел ајкула во водата додека неговите деца си играле во плиткото.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Кокошка снела јајце во кое има друго јајце

Sean Wilson одгледува кокошки и се изненадил кога во едното јајце кое го снела кокошката по име Роси е необично големо.

______________________________________________________________________________________________________

Пронајдена радиоактивна риба – 2500 пати над дозволеното

На 18 ти јануари годинава била пронајдена риба во близина на хаварисаната нуклеарна електрана Фукушима. Во рибата била забележена рекордна радиоактивна контаминација, повеќе од 2 500 пати над легалната граница.

______________________________________________________________________________________________________

Новинарката ја убил мажот – Ја распарчил, па плачел на Фејсбук (Видео/Фото)

Телото на една новинарка од Москва, која исчезнала минатата недела е пронајдено целото распарчено, а убиецот бил нејзиниот сопруг, сопственик на популарен ресторан во Москва.

______________________________________________________________________________________________________

Од собарка до милионер поради секс – Строс-Кан и исплати на собарка 1,5 милион долари

Поранешниот директор на Меѓународниот монетрен фонд (ММФ), Доминик Строс Кан и исплатил на собарката Нафисат Дијало, која го обвини за сексуално злоставување, 1,5 милиони долари врз основа на финансискиот договор кои го склучиле во декември, објави францускиот весник „Журнал ди диманш“.

______________________________________________________________________________________________________

Ја фрлил љубовницата од прозор кога му дошла сопругата

Маж во Мароко бил дома со својата љубовница кога сопругата ненадејно се вратила дома. Мажот се преплашил дека ќе биде фатен на дело и одлучил својата 17 годишна љубовница да ја фрли од прозор. Мислел дека е безбедно бидејќи биле на 1 кат. 

______________________________________________________________________________________________________

Науката потврди – жените непогрешливо знаат кога се изневерени

Најновата студија потврдила за она што жените одамна го знаат, при преознавањето на мажите кои изневеруваат. Тие можат да ги препознаат на прв поглед, за разлика од мажите кои се чини немаат таква способност.

______________________________________________________________________________________________________

Oстров полн зајаци – никој не знае од каде дошле (Видео)

Островот Окунишима, е преполн со зајаци а никој не знае од каде дошле. 

______________________________________________________________________________________________________

7 месечно бебе игра Гангнам стајл – преслатко

Ова бебенце ќе ве насмее 🙂 Сконцетнрирано го гледа спотот на песната Гангнам стајл и се обидува да го имитира играњето. На крајот се покажа дека бебенцево успешно го копира играњето на јужнокореецеот Псај Преслатко  🙂 🙂

______________________________________________________________________________________________________

Хајнветер: Никого не нареков „свиња“, имам високо мислење за Македонците!

Германскиот голман, Силвио Хајнветер, демантира, дека ги нарекол македонските ракометари „банда на свињи“, велејќи дека тиражниот Билд, на својата интернет страница, во потрага по сензационализам, ги извлекол од контекст неговите зборови.

______________________________________________________________________________________________________

Одличен изум спас за домаќинки – сам брише прозори (Видео)

Роботот само треба да го ставите на прозорот, сам се држи за него, го усисува воздухот и чисти со помош на сунгерче и посебно средство базирано на амонијак.

______________________________________________________________________________________________________

Џабе лајкови – тато забрани секс

Младиот норвежанец Питер Кварнег (20) кој стана интернет хит откако побара милион лајкови за да има секс со неговата девојка собра 1 милион но џабе.

______________________________________________________________________________________________________

Во Москва половина метар снег (Фото)

 Во Москва изминатите четири дена падна половина метар снег што предизвика сообраќаен метеж во главниот град, но не го загрози функционирањето на аеродромите.

______________________________________________________________________________________________________

Изгласано: Марко Зврлевски, нов јавен обвинител на Република Македонија

Собранието на Република Македонија попладнево во рамки на продолжението на 52. седница го именува Марко Зврлевски за јавен обвинител на Република Македонија. За предлогот гласаа 58 пратеници, воздржани и против немаше.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1