Archive | Балкан RSS feed for this section

Патници во авион на ЈАТ се искршиле од ќотек при слетување во Белград

Вистинска драма и паника меѓу патниците се случила вчера во авион на ЈАТ пред слетувањето во Белград. Авионот LH 6605 летал на линија Мајорка – Белград.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Оваа бездомничка ќе се кандидира за претседател на Словенија

Бездомничката Фани Ерште, која веќе 19 години живее на улица,  ќе се кандидира за претседател на Слованија.

______________________________________________________________________________________________________

ЕУЛЕХ: 9 косовски судии, адвокати и функционери обвинети за корупција

EULEX посочи 9 косовски судии, адвокати и функционери кои биле поврзани со корупција

______________________________________________________________________________________________________

Уапсен српски полицаец што „барал дрога“ во гаќичките на девојките

Полицаецот од Белград кој ги терал девојките да ги соблечат гаќите за да провери дали кријат дрога, денеска беше уапсен по повеќедневна заседа.

______________________________________________________________________________________________________

Келнери вратиле паричник со 6.000 евра во Дубровник

Двајца вработени во едно кафуле во Дубровник пронашле паричник во кои имало 6.000 евра.

______________________________________________________________________________________________________

Адрија ервејс е на продажба

Словенечката агенција за управување на капитални инвестиции на својата веб страница го објави тендерот за продажба на авиокомпанијата.

______________________________________________________________________________________________________

Фоторобот на осомничениот бомбаш самоубиец од Бургас

секој граѓанин кој можеби ќе го препознае лицето или има какви било информации во врска со него, истите да ги пријави во најблиската полициска станица или на бесплатните телефони на Министерството.

______________________________________________________________________________________________________

Хрватка осомничена за воени злосторства ќе биде екстрадирана од САД во Босна

Хрватската државјанка Азра Башиќ (53), која е осомничена за воени злосторства врз Србите во Дервента, американските власти наскоро ќе ја екстрадираат во Босна, пишува Дневни аваз.

______________________________________________________________________________________________________

Саудискиот принц го напушти Сплит затоа што немал приватна плажа

Абдул Азиз Фаваз ал Сауд, член на кралското семејство на Саудиска Арабија го напушти Сплит по само два дена одмор во Radisson Blu хотелот затоа што хотелот не можел да му обезбеди приватна плажа, објави Дојче Веле.

______________________________________________________________________________________________________

Давам отказ – одам да просам – поголема дневница има

еј дечки фала што ме пуштивте на море, супер сте вие екипа ама давам отказ – повеќе заработив со просење отколку што вие ме плаќате. Ако сакате придружете ми се оставете го новинарското перо и дојдете со мене на ривиера.

______________________________________________________________________________________________________

Кризата ги стигна и митаџиите функционери – ја спуштиле цената за мито во Грција

Кризата во Грција се продлабочува и граѓаните веќе немаат пари за во плаво плико да ги почастат чиновниците, администрацијата и функционерите за завршената рабтоа.

______________________________________________________________________________________________________

Вселенски компир – го откриле кинезите успеале да го насадат и србите – Најбогат со Селен во светот

Тајна која Кинезите внимателно ја чуваат. Некои го викаат кинески компир – но попознат е под името вселенски. Овој компир всушност и е од вселената. Имено произведен е од семе кое мутирало за време на вселенскиот лет на кои го однела кинеска свемирска експедиција. Кинезите го нарекле ,,Purple Orchid 3,

______________________________________________________________________________________________________

Фото Брука: групна фотка со точакот на пола полиција и Премиерот

  Иако Србија не може да се испере од срамот дека токму во оваа држава му беше украден велосипедот на познатиот јапонски велосипедист кој со тој ист велосипед од Малезија го минал половина свет, сепак мала утеха е што крадецот е уапсен, а точакот најден.

______________________________________________________________________________________________________

Во базите во Македонија и Бондстил оперираат 100 српски девојки – проститутки

    Секс дипломатија, воените бази на Косово и Македонија се најчестите дестинации на проститутки од Србија, пишува српски Press Online.

______________________________________________________________________________________________________

Ужас: Новороденчиња во Србија се одвикнуваат од дрога!?!

  Сурова реалност  на Клиниката за гинекологија и акушерство во Војводина. Околу десет новороденчиња годишно животот го започнуваат со одвикнување од дрога.

______________________________________________________________________________________________________

Фото/ Видео – познат велосипедист возел низ цел свет – во Србија му го украле точакот – се бара ова момче

Белградската полиција во надеж да го сокрие светскиот срам и јавно ги објави снимките и фотографија од осомничениот за кражбата на велосипедот на познатиот Јапонец Рија Асаџи кој со тој велосипед возел од Јужна Африка до Малезија, а деновиве престојувал во Србија.

______________________________________________________________________________________________________

Пола милион заразени со хепатит во Србија – 80 насто не ни знаат дека се болни

Според проценките во Србија 500.000 луѓе се заразени со хепатитис Б и Ц, а само околу 20 насто од нив знае дека е заразен.

______________________________________________________________________________________________________

Му бараат пасош за овците – се заканува дека ќе ја блокира границата со Србија

Миленко Лукиќ од селото ,, Јабука,, чија куќа се наоѓа на 300 метри од границата со Црна Гора, се закани дека ќе го блокираат граничниот премин меѓу Србија и Црна Гора ако надлежните во Црна Гора не му дозволат да го користи слободно својот имот кој се протега и на страната на Црна Гора.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1