Archive | Бизарни вести RSS feed for this section

Видео: Орангутанот Тори на одвикнување од цигари

Чуварите на една зоолошка градина во индонезија го преместиле Тори, женски орангутан, во друг кафез во кој нема да може секојдневно да биде во допир со посетителите кои упорно и даваат цигари.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Насмејте се до солзи – Девојка со стриптиз, без да знае, го собра цело маало на гости

Мораме да ве предупредиме, колку што се некои случки смешни, толку се и болни бидејќи на одредени девојки снаодливоста не им е јака страна. Сепак она што ќе го видите не се падови туку нешто друго.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Пронајдено тело од необично чудовиште на брегот на Менхетен

Џенис Гинли испратила фотографии до медиумите на кои бил сликан леш од засега непознато животно на кое сосема случајно налетала под мостот Бруклин.

______________________________________________________________________________________________________

„Фрик“ Научници создале генетски модифицирани крави кои даваат човечко млеко

По се изгледа дека генетски модифицираните бебиња, мајмуните од лабораторија, генетски модифицираните комарци, па дури и човечки хибриди не се доволни за некои генетичари кои континуирано се почесто го модифицираат генетскиот код на природата.

______________________________________________________________________________________________________

Крадци му го украле пенисот!?

Феи Лин (41) останал без пенис додека спиел, соопштија од локалната полициска станица во град во Источна Кина, а се претпоставува дека арамиите се всужност неговите љубовници, неколку жени со кои несреќниот човек одржувал „блиски“ контакти.

______________________________________________________________________________________________________

Словенец украл 240 000 таблети Вијагра, го нашле како се крие во шума

Словенечката полиција уапси 25 годишно момче кој минатиот викенд влегол во фармацевтската компанија Лек, и украл над 240.000 таблети Вијагра.

______________________________________________________________________________________________________

,,Џoкер,, го пратил планот од масакарот на својот психијатар, ковертот неотворен

„Џокер“ убиецот неколку дена пред нападот во киното, на својот психијатар му испратил писмо во кое детално му ги најавил своите планови. Сепак ковертот останал неотворен до ден денес.

______________________________________________________________________________________________________

Во Аргентина до плата преку лотарија – со извлекување

Локалните власти во еден аргентински град немаат доволно парични средства за да ги исплатат работниците во управата, па редоследот на исплатата на паричните месечни заработки ги утврдуваат преки извлекување на топчиња со бројќи идентично како на томбола.

______________________________________________________________________________________________________

Бразилските затвореници со вртење на педалите создаваат струја и го возат својот пат до слободата

Бразилските затвореници со вртење на педалите на неподвижен велосипед го возат својот пат до слободата, а истовремено ги осветлуваат и градските светилки

______________________________________________________________________________________________________

Авион удрил во падобранец – си ја снимил сопствената смрт

Несреќа во Бразил, падобрански инструктор загина а двајца се поврдени при скок од авион.

______________________________________________________________________________________________________

Внимателно: Два часа ужас со само една чаша кока кола!

Дали некогаш сте се запрашале зошто пиете кока кола со насмевка? Тоа е поради тоа што со неа се „дрогираме“, иако кокаинот од кока кола го отстраниле уште пред стотина години. Зошто е отстранет кокаинот од кока кола? Затоа што го имало премногу. Направено е комплетно истражување што се случува во организмот откако ќе се […]

______________________________________________________________________________________________________

Го искористиле масакрот во Аурора за продажба на танга гаќички

Жртвите од масовното убиство во Аурора се уште не се ни погребани, а некои веќе се досетиле како да заработат на нивната несреќа.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Осумдесет годишна „супер бабичка“ изрешетила крадец со манго

Разбојникот бесен што го нападнала, силно ја удрил со дршката од пуштолот по глава, но неверојатната супер бабичка не се поколебала, напротив тргнала да се пресмета со нив.

______________________________________________________________________________________________________

Несмасен гостин уништи коњак вреден околу 65 илјади евра

Благодарение на немарниот гостин, легендарен мајстор Салваторе Калабресе нема да може да ја заврши подготовката на најскапиот коктел на светот кој требаше да се најде во Гинесовата книга на рекорди.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Дете повикало полиција поради математички проблем

Четиригодишно дете од Америка имало математички проблем за решавање, но бидејќи неговата мајка не сакала да му помогне му рекла да се обрати кај некој друг.

______________________________________________________________________________________________________

Го избодила сопругот со нож поради статус на Фејсбук

Ронда Вашингтон (33) од Тексас и нејзиниот сопруг се согласуваат за една работа: Таа го избодила со нож во семејната пресметка.

______________________________________________________________________________________________________

Таблетите за раст на коса го претвориле во жена

Таблетите кои Вилијам Меки (38) од САД ги пиел за подобар раст на косата буквално му го промениле животот.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: 248 ембриони од абортирани бебиња пронајдени во шума / ВНИМАНИЕ експлицитни фотографии

Ужасно – нечовечки – Според руската полиција, пронајдени се 248 ембриони, завиткани како мумии. Некои од нив веќе биле оформени и се наоѓале помеѓу 12-тата и 16-тата недела од развитокот.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1