Archive | Естрада RSS feed for this section

Видео: Новата песна на Балашевиќ ,,Берба `59,,

Познатиот Ѓорѓе Балашевиќ ја израдува својата публика со нова песна. Песната е со наслов ,,Берба `59,,

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Величествениот Султан Сулејман пее расутра песна од Ролингстоунс

Шармантниот глумец кој стана миленик на Македонките ,,величествениот,, или Султан Сулејман – Halit Ergenç знае и да пее.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Јулија ја шекна Преспа

Пејачката, која последниве месеци се препушти на вежбање и е видно ослабена и „стегната“, ги одушеви сите со својот изглед и забавата која умее да ја направи.

______________________________________________________________________________________________________

„Гоце Делчев“ во рацете на 12 годишниот Вејчеслав Поповски

За Илинден во Љубојно се одржа фестивалот „Фолк фест Преспа 2012“, на кој верувале или не, сите ги одушеви и на крај победи 12 годишниот Вејчеслав Поповски.

______________________________________________________________________________________________________

Игор Митровиќ препорачува- Turn up the radio

Игор Митровиќ неодамна го промовираше видео записот за нeговата последна песна “Summer stereo”, но не престанува со работа. Најавува дует со позната македонска пејачка и забрзано работи во подоготовка на првиот албум. Не му пречат скопските горештини и ужива во топлото време, а би сакал да отиде на одмор во Бора Бора.

______________________________________________________________________________________________________

Најубавата жена на светот Софија Вергара запросена на врв на пирамида (Видео)

  Најубавата жена на светот, според многу медиуми, Софија Вергара ќе се мажи. Нејзиниот син објави видео од прославата на нејзиниот 40 роденден.

______________________________________________________________________________________________________

Колку заработуваат славните од нивните парфеми?

Денес многу славни личности имаат свој парфем, но ретко кој заработува од овој бизнис.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Жешка Сузе под струмички водопад

Сузе направи бомба фото – сесија Фотосесија на Сузана Гавазова – Сузе кај Смоларскиот водопад на планината Беласица во струмичко.

______________________________________________________________________________________________________

Здравко Чолиќ ги извиси обожавателките

Најавата за доаѓањето на Здравко Чолиќ по повод вечерашниот концерт во Охрид, видно ги вознемири и возбуди неговите обожавателки.

______________________________________________________________________________________________________

Карлеуша ќе остане трудна од познат американец

Мајката на Јелена Карлеуша била на гатачка. Гатачката гледала гледала и и рекла – Јелена ќе остане трудна ама не од Душко.

______________________________________________________________________________________________________

Полицијата издаде налог за апсење на оскаровецот Gooding Jr

Полицијата во New Orleansa издала наредба за апсење на американскиот глумец Cuba Gooding Jr. Брутално бутнал келнерка во еден бар во Француската четврт.

______________________________________________________________________________________________________

БИСЕРА ВЕЛЕТАНЛИЌ: Со микрофонот сум најинтимна, но немојте да ме сфатите погрешно!

Со душа на дете, а став на сериозна дама. Отворена. Духовита. Петка. Дека е џез легенда, и една од најголемите ју-шлагерски ѕвезди од седумдесеттите години на минатиот век, па се досега, тоа и врапчињата го знаат. Пред да започнеме со интервјуто да ве потсетиме која е Бисера. Еве ја со најпознатата песна – македонска која […]

______________________________________________________________________________________________________

„Ден рајс“. „Гладна Русија“

Фестивалот заврши, и време е нешто да се „фрли во клун“. Членовите на скопскиот бенд „Ден рајс“ ,по одличниот настап во финалето на Јелен демо фест 2012 во Бања Лука, зад сцената си каснаа по некој сендвич, да закрепнат душа.

______________________________________________________________________________________________________

Растревожена девојка плаче зошто Кристен Стјуарт го изневери Роберт Патисон

Пред извесно време,  јавноста на нож ја дочека ѕвездата на „ Twilight“ Кристен Стјуарт која на дело беше фатена како го изневерува колегата Роберт Патисон со женет режисер.

______________________________________________________________________________________________________

Викторија Бекам покрај милионите барала бесплатен Ипод за синот

Имаат милиони а сепак гледаат да пројдат гага. Синот на Дејвид и Викторија Бекам го скршил иподот кој го имал. Бруклин имал ни помалку ни повеќе 1000 долари вреден ипод, и сам си го скршил.

______________________________________________________________________________________________________

Босанката доби 236 милиони, а нејзиниот екс маж банкар си доби манекенка

Банкарот Роџер Џенкинс, сега веќе поранешен сопруг на Санела Дијана Џенкис, за да го добие разводот и даде половина богатство а тој се теши во прегратките на манекенката Ел Мекфирсон.

______________________________________________________________________________________________________

Снуп Дог доби двегодишна забрана за влез во Норвешка поради марихуана

Популарниот американски рапер, Снуп Дог, во наредните две години нема да може да патува во Норвешка, откако судот во оваа земја му е изрече казна за забрана за влез.

______________________________________________________________________________________________________

Млад, смешен – да се изгазиш од смеење – видете кој е Бојан комичарот (Видео)

Млад, смешен – да се изгазиш од смеење, амбициозен, релаксиран, опуштен дечко – вака накратко може да се опише Бојан Велевски – актер – комичар.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1