Archive | Естрада RSS feed for this section

Македонците растурија на Демофест – “Дед шот” предизвикаа еуфорија, “Ден рајс” влегоа во финале

Битолскиот  бенд “Дед шот” со својот енергичен и самоуверен настап предизвика еуфорија, а скопјаните  “Ден рајс” со преубавиот вокал на 17 годишната пејачка се изборија да влезат во финале. Ова е резултатот од синоќешните настапи на двата македонски бенда на фестивалот Јелен Демофест 2012.

______________________________________________________________________________________________________

Наликува на Тоше, песни му прави Копров – Андреј Дориќ – поради Тоше ја засакав музиката, а и Македонија!

Андреј Дориќ е пејач од Нови Сад, има 18 години, и на прв поглед на лик доста потсетува на славниот наш пејач, македонскиот ангел. Тој Тоше никогаш не сум го запознал лично, и со тоа смета дека пропушти нешто многу големо во животот, но инспириран од Тоше почнал да пее. За Мк њуз открива работи […]

______________________________________________________________________________________________________

Интервју Николина Василевска – Ослабнав 20 килограми, за да ја глумам Елени – љубовта на Ататурк

На Широк сокак Елени го видела Мустафа сосем случајно додека седела на балконот. Се родила љубов која морало да ја кријат бидејќи била забранета. Никогаш не се омажила за него, но секој миг живеела со него, дишела со него.

______________________________________________________________________________________________________

Сибел Шепард ќе се мажи со Србин

Иако зад себе има две брака и три деца, холивудската ѕвезда која беше во врска со Елвис Присли,  Сибил Шепард (62) одлучи уште еднаш да си даде шанса и тоа со српскиот психолог Андреј Николајевиќ.

______________________________________________________________________________________________________

Лејди Гага се заљуби во Грк сопственик на ресторан

Лејди Гага се заљубила во Грк кој држи ресторан на Крит каде пеачката гради луксузна вила вредна 10 милиони евра. Според Дејли стар се работи за извесен Џовани.

______________________________________________________________________________________________________

Интервју: Eye cue – рок ен рол, смели текстови, луди спотови

Неодолив рок ен рол ритам надополнет со смели текстови, но и со луди и некогаш контроверзни идеи за видео записите на нивните теми, бендот Eye cue е екипата која изминативе неколку години го добива заслуженото внимание од балканската публика.

______________________________________________________________________________________________________

Куп Македонци на Јелен Демофест 2012

Од 26 до 28 јуни на тврдината Кастел во Бања Лука ќе се одржи Јелен Демофест 2012. Ќе настапат 31 бенд, од сите бившо ју простори, па и два бенда под Македонија Dan Rice и Dead Shot .

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Слушнете како звучи кога десет раце свират на само еден клавир

Браво за момците од групата „The Piano Guys“. Нивната преработка на песната „What Makes You Beautiful“ судено и е да стане хит бидејќи многу ретко може да се види вакво нешто. Чудесно!

______________________________________________________________________________________________________

Виктор пее ,,менструална,, песна – предизвика кавга на јутјуб

Деновиве, на естрадата топ тема е песната и спотот на Виктор Апостолов, насловена ПМС. Таму , на јутјуб, станува навистина жешко. Се расправа дали Виктор некого или некоја навредил со песната или не.

______________________________________________________________________________________________________

КРАЈ НА ЕДЕН ОЧЕКУВАН КРАЈ – Amy Winehouse

По повод годишнината од смртта на Amy Winehouse.Текст објавен на овој ден минатата година. Автор  Disko Selektor – Dragan B.Kostic

______________________________________________________________________________________________________

Мајката на Мајкл Џексон не била исчезната – била на рехабилитација

Исчезнувањето на мајката на покојниот крал на поп музиката Мајкл Џексон кое беше пријавено во саботата, откако нејзините внуци се загрижија за неа по безуспешните обиди да стапат во контакт е демнтирано.

______________________________________________________________________________________________________

Една година од смртта на Ејми Вајнхаус

Пред една година на денешен ден, на 27 годишна возраст Британската соул дива беше пронајдена мртва во нејзиниот дом во Камден, а нејзиното тело беше најдено во апартман во северен Лондон, со што светот остана без една од најталентираните пејачки од младата генерација.

______________________________________________________________________________________________________

Џенифер Анистон ќе остане без пари? Дала полномошно дечкото да и располага со сметките

  Justin Theroux некако успеал да ја наговори актерката да му потпише полномошно со кое му дозволува тој да располага со парите од нејзините банкарски сметки. Џенифер потполно му верува – изјавил близок пријател.

______________________________________________________________________________________________________

Спајсиците ќе ја затворат олимпијадата во Лондон

Популарниот женски бенд од 1990 тите „Spice Girls“ ќе се појават заедно прв пат по 2008 година, на затворањето на Олимписките игри во Лондон, пренесуваат британските медиуми.

______________________________________________________________________________________________________

„Одисеја“ на Александар Поповски премиерно на Бриони

Со премиерата на претставата „Одисеја“ во режија на Александар Поповски вчера на Бриони се отвори годинашната сезона на театарот „Улисис“

______________________________________________________________________________________________________

Тијана има стан во Атина

Поп пејачката Тијана Дапчевиќ речиси целиот јуни го мина во релаксирачки одмор на Халкидики, заедно со сопругот Милан и синот Вук , и повторно во август семејството ќе патува во Грција, конкретно во Атина.

______________________________________________________________________________________________________

По 10 години пауза “No Doubt” со нова песна – Видео

Кој во деведесетите не ги слушал No Doubt, и не се соживувал со нивните песни велат тој и не бил вљубен.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Роби Вилијамс му се појавил на chat на непознато момче и му ја пеел новата песна

Младиот Adam Houabi си бил на интернет на сајтот кој се вика “Четрулет,, одеднаш му се појавил видео прозор, а од другата страна бил лично Роби Вилијамс.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1