Archive | Живот RSS feed for this section

Еве каде го кријат богатството, супербогаташите – 21 билион долари

Најбогатите луѓе на светот далеку од очите на даночната управа, го сокриле своето богатство за кое што се верува дека изнесува повеќе од 21 билион долари.

______________________________________________________________________________________________________

Хомо сапиенс виновен за исчезнувањето на Неандарталците од Европа

Нашите предци се виновни за исчезнувањето на Неандарталците од Европа, а не промената на климата како што до сега се веруваше, покажала една научна студија.

______________________________________________________________________________________________________

Три децении ги пере рок ѕвездите

  Германецот Hans Jirgen Topf буквално го знае прљавиот веш на музичките ѕвезди. Како сопственик на пералната “Rock’n’roll Laundry” веќе 30 години ја пере сценската гардероба на ѕвезди како “Deep Purple”, “Scorpions”, “AC/DC”, “Slipknot”, а негов муштерија била и Мадона.

______________________________________________________________________________________________________

Која ти е лозинката? Password! – Дали ќе ти ја погодам?

Првиот клик во интернет светот значи опасност од злоупотреба на вашите податоци. Но сакале или не, интернет комуникацијата е неизбежен сегмент од нашето секојдневие.

______________________________________________________________________________________________________

Немате работа? Се бараат косачки на трева во бикини, молзачи на змии, чекачи во ред

професионален свиркач, молзач на змии, чекач во ред, косачка во бикини, чистач на мастики – ова се само дел од чудните огласи за работа – тешко наоѓаат заинтересирани работници па доколку немате што да правите изволте – бирајте…

______________________________________________________________________________________________________

Најреалниот и најтажниот стрип за хероин – памет во глава

Уметникот Џим Хајмс е автор на овој стрип. На многу едноставен начин прикажува кој е епилогот од користењето на хероинот. Навистина ефектен стрип – памет во глава користењето дрога ве води само во смрт.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: „Кисинџер“-Силиконски усни за бакнежи преку интернет

За сите оние кои се обидуваат да ја одржат страста во врската на далечина стига помош. Од сега раздвоените парови ќе може да се бакнуваат и преку интернет.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: По скопскиот Супермен еве и Спајдермен запросување

По скопскиот Супермен кој ја симна девојката од жичарата без струја, со сајла безбедно на земја, еве уште една идеја за запросување.

______________________________________________________________________________________________________

,, Јапанките,, се поопасни и од високи штикли

  Популарните ,, јапанки,, се поопасни и од високите потпетици – предупредуваат лекарите.

______________________________________________________________________________________________________

Крвопијци ве демнат на секој чекор – Досадни инсекти

Со секоја пролет и долго топло лето одново војна меѓу луѓето и инсектите, навидум неправедна бидејќи тие се толку мали и беспомошни, наспроти супериорноста на „големиот човек“ помогната со разноразни хемиски препарати против инсекти.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Стилот на богатите Роми

Во некои земји од источниот блок богатите Роми во заедницата се нарекуваат „Барони“. Овие не се баш од таму, некои се од Италија, некои од Романија, но тоа не менува многу. Се бисер до бисер.

______________________________________________________________________________________________________

Пет начини како да ја победите љубомората

Љубомората не е привлечна но мораме да прифатиме дека сите ние повеќе или помалку сме љубоморни.

______________________________________________________________________________________________________

5 парчиња облека што секоја девојка мора да ги има

Мажите и жените, обично, не се согласуваат околу прашањата за модата, што е актуелно, заводливо, но постојат неколку модни парчиња кои девојките сакаат да ги носат, но и момците обожаваат да ги видат облечени на своите кралици. Проследете го следниот список.

______________________________________________________________________________________________________

Ева е најсилното бебе на светот! Но ќе живее само уште 10 дена ако не и помогнеме

Малата Ева ќе живее уште само десет дена, доколку не се соберат итно парите што ѝ се потребни за операција. Сумата е 13.800 евра. Малечката- јунак, Ева е најсилното бебе на светот! Сепак, и треба и нашата помош да се избори со најтешката борба !

______________________________________________________________________________________________________

Еве каков секс не смеете да испуштите до 30 години

Дали некогаш сте се запрашале какви се вашите сексуални искуства во однос на другите? Сметате ли дека сте ги исполниле сите ваши желби и фантазии или се плашите дека ќе западнете во досадна рутина?

______________________________________________________________________________________________________

Верувале или не наскоро ќе живееме 1000 години

Прочуениот англиски геронтолог и професор на Универзитетот Кембриџ Обри де Греј верува дека поради пребрзото темпо на развој на биологијата и другите науки ќе може да му се обезбеди на човекот да живее верувале или не дури илјада години и тоа во блиска иднина.

______________________________________________________________________________________________________

Не му верувајте на др Гугл – лечењето преку интернет е опасно

  Др Гугл можете да го прашате се, но доколку станува збор за дијагноза или сакате да откриете што и зошто ве боли подобро отидете на лекар бидејќи истражувањата покажале дека дури 90 насто од луѓето коi доцна се јавиле на лекар се обидувале да дознаат што им е преку интернет – дури 50 насто […]

______________________________________________________________________________________________________

Како да врзете вратоврска – Фото

Со се полежерниот стил на облекување мажите заборавија, или никогаш не научија како да врзат вратоврска

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1