Archive | Живот RSS feed for this section

Ева е најсилното бебе на светот! Но ќе живее само уште 10 дена ако не и помогнеме

Малата Ева ќе живее уште само десет дена, доколку не се соберат итно парите што ѝ се потребни за операција. Сумата е 13.800 евра. Малечката- јунак, Ева е најсилното бебе на светот! Сепак, и треба и нашата помош да се избори со најтешката борба !

______________________________________________________________________________________________________

Еве каков секс не смеете да испуштите до 30 години

Дали некогаш сте се запрашале какви се вашите сексуални искуства во однос на другите? Сметате ли дека сте ги исполниле сите ваши желби и фантазии или се плашите дека ќе западнете во досадна рутина?

______________________________________________________________________________________________________

Верувале или не наскоро ќе живееме 1000 години

Прочуениот англиски геронтолог и професор на Универзитетот Кембриџ Обри де Греј верува дека поради пребрзото темпо на развој на биологијата и другите науки ќе може да му се обезбеди на човекот да живее верувале или не дури илјада години и тоа во блиска иднина.

______________________________________________________________________________________________________

Не му верувајте на др Гугл – лечењето преку интернет е опасно

  Др Гугл можете да го прашате се, но доколку станува збор за дијагноза или сакате да откриете што и зошто ве боли подобро отидете на лекар бидејќи истражувањата покажале дека дури 90 насто од луѓето коi доцна се јавиле на лекар се обидувале да дознаат што им е преку интернет – дури 50 насто […]

______________________________________________________________________________________________________

Како да врзете вратоврска – Фото

Со се полежерниот стил на облекување мажите заборавија, или никогаш не научија како да врзат вратоврска

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Откриен „Пеколот“ во соседството на планетата Земја

Иако се наоѓа релативно близу, на околу 582.000 години, оваа планета сепак е многу мала за да може да биде уловена на телескоп, а случајно е откриена на основа на паѓањето на светлината од матичната ѕвезда црвен патник GJ 436, во движење.

______________________________________________________________________________________________________

Шест градови во кои вреди да се изгубиш

Англиската веб – страна за патувања Trip Advisor, направи селекција на 6 светски градови во кои што вреди да се изгубиш, како би ги запознале и почуствувале подобро.

______________________________________________________________________________________________________

На таван пронашол сликички вредни три милиони долари

Карл Киснер на својот таван случајно пронашол околу сто сликички со фотографии на бејзбол играчи за кои се верува дека вредат околу 3 милиони долари.

______________________________________________________________________________________________________

ЕУ ја одобри првата генетска терапија

Европската агенција за лекови (ЕМА) препорачала генетска терапија, прва одобрена од ЕУ, соопштуваат денеска од агенцијата.

______________________________________________________________________________________________________

Со флертување до подобро работно место

Шармирањето и флертувањето со шефовите и колегите, може да им помогне на жените брзо и лесно да напредуваат во работата.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Погледнете како изгледа вистинскиот Џентлмен

Непознат русин не почека ни момент да излезе од својот автомобил и да и помогне на една постара госпоѓа која со тешки чекори се обидува да премине преку прометна улица.

______________________________________________________________________________________________________

Танга гакичките се расадник на бактерии

  Иако се омилени кај жените, а и кај мажите сепак танга гакичките се многу опасни, велат лекарите. Освен што се потенцијлен преносител на бактерии тие можеат да предизвикаат и иритација на кожата, микрочиреви и хемороиди Според експертите овој долен веш има голема мана – начинот на кои се носат е високо ризичен за создавање […]

______________________________________________________________________________________________________

Фејсбук бајка: Такто си го пронашол 20 години изгубениот син преку фејсбук, и повторно се заљубил во неговата мајка

Американскиот авијатчар Дон Гибсон, по цели 20 години успеал преку социјалната мрежа фејсбук сосема случајно да си го поврати загубеното семејство.

______________________________________________________________________________________________________

Нова болест – анорексија + алкохол = „алкорексија“

Деновиве низ британските емисии се појави млада девојка која што го опиша нејзиниот неверојатен режим на исхрана.

______________________________________________________________________________________________________

Секс во авион?! – Имајте пријатен лет

Колку пати сте фантазирале за секс во авион со партнер кој толку многу ве привлекува, што не можете, а сепак морате да му одолете додека заедно патувата?

______________________________________________________________________________________________________

Најново: Студенти измислиле ракавици кои јазикот на глувонемите го претвораат во говор

Тројца студенти од Украина создале ракавица со сензори која со помош на соодветна апликација јазикот на глувонемите го претвора во говор.

______________________________________________________________________________________________________

Пат до успехот

Без цел не вреди ништо да правите, а за да ја одредите целта мора да имате и средства со кои ќе дојдете до целта.

______________________________________________________________________________________________________

Машките не би можеле да го преживеат женскиот оргазам – научно докажано!

Кога мажот би доживеал оргазам каков што доживуваат жените, би паднал мртов и тоа буквално.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1