Archive | Свет RSS feed for this section

ВИДЕО: Што е Хаарп – антените кои ја менуваат климата, а никој не знае дали и колку се опасни

Овие антени ја менуваат хемиската структура на повеќеслојната атмосфера, односно можат да ја затоплуваат или пак ладат климата на одделен дел на планетата.

______________________________________________________________________________________________________

Секс афера во Црква : За ,,малце,, ќе беше Папа – сега мора на тест за татковство

Црквена секс афера: За малце ќе беше Папа – сега мора на тест за татковство

______________________________________________________________________________________________________

Рехабилитирани 816 „вештерки“ кои биле спалени на клада

Надбискупот Бамберг во Баварскиот предел Лудвиг Шик, рехабилитирал 816 „вештерки“ по повод одбележување 1000 годишнина од основањето на оваа надбискупија.

______________________________________________________________________________________________________

Се омажила 15-ина пати и исто толку побегнала

Индијка од Керала се наоѓа во бегство откако ги ограбила и напуштила своите 15 мажи. Шаханаз (33) прв пат се омажи на 11 години, со маж по име Сидике со кој има една дете. Нејзината измама е откриена дури кога двата нејзини мажи ја пријавиле во полиција, по што се јавиле и други жртви.

______________________________________________________________________________________________________

ФОТО: Гол отпоздрав – фејсбук група со голи фотки за поддршка на Принцот Хари

Околу 12.000 луѓе се веќе членови на новоформираната група на фејсбук со наслов ,, гол отпоздрав за поддршка на Принцот Хари.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Девет дена сообраќаен застој го парализираше Пекинг

Додека наутро патувате на работа и ги колнете останатите возачи, семафорите и сообраќајните полицајци, поради застојот, во кој ни криви ни должни сте се нашле, сетете се на приказната која ќе имате можност да ја прочитате во подолниот текст.

______________________________________________________________________________________________________

Нов закон во Европа – не смеете да користите кафе или домашни рецепти против инсекти во сопствената градина

Очајните градинари ќе се обидат да го искористат секој можен трик напишан во книгите за да ги заштитат нивните сакани растенија, од разните штетници. Но оние кои што се користат со популарни органски методи, можат да бидат казнети од страна на европската полиција.

______________________________________________________________________________________________________

Жените во Того – нема секс за мажите се додека претседателот не даде оставка

Жените во Того веќе некое време бараат оставка од претседателот Фауре Гнасингбе, но тој ни да трепне. Затоа одлучиле да стапат во едно неделен секс штрајк. Нема да им даваат на мажите се додека не даде оставка претседателот.

______________________________________________________________________________________________________

Најстариот жител на светот го прослави својот 116 –ти роденден

Жена од Џорџија, вчера го прослави нејзиниот 116 –ти роденден, со што стана најстариот жител на светот.

______________________________________________________________________________________________________

Пратеник се пожали едвај врзувал крај со крај со 5000 евра плата !!!!!

Гиљермо Кољарте пратеник во Шпанија во интервју говорејќи за кризата се пожалил дека едвај сврзува крај со крај со својата пратеничка плата пд 5.100 евра.

______________________________________________________________________________________________________

Баба од 101 година е најстариот корисник на Фејсбук – денес се сретна со Цукерберг

Флоренс Детлор е бабичка која има 101 година и е и официјално најстариот корисник на Фејсбук. Освен што има налог бабаичката е и активна на оваа социјална мрежа.

______________________________________________________________________________________________________

7.4 степени земјотрес во Ел Салвадор – тревога за цунами во 7 држави

  Земјотрес со магнитуда-7.4 го погоди брегот на Ел Салвадор. Издадена е и тревога за цунами.

______________________________________________________________________________________________________

Операција ослободи го Асанж – Анонимуси го срушија сајтот на Интерпол

  Активисти на групата Анонимуси тврдат дека го срушиле веб сајтот на Интерпол и на Британската полиција како дел од кампањата за ослободување на основачот на Викиликс Џулијан Асанж.

______________________________________________________________________________________________________

Ова е невестата која што се удави при фотосесија во својата венчаница Фото/Видео

30 годишната Maria Pantazopoulos е невестата која загина во својот невестински фустан при фотосесија на Ouareau реката во близина Dorwin Falls, северно од Монтреал.

______________________________________________________________________________________________________

Куриoсити на Марс сними „прст“, „чевел“ и „купола“ (Видео/фото)

Откако НАСА ја започна својата мисија на Марс на 6 август, и на светот почна да му доставува фотографии кои Куриосити ги сними на Црвената планета, беше прашање на време само кога ќе се појават разни теории од содржините на фотографиите.

______________________________________________________________________________________________________

Зомби го нападнаа Санкт Петерсбург (Фото/ Видео)

Неколку стотици зомби го окупираа паркот во Санкт Петерсбург, парадирајќи и извикувајќи Месо, Месо Месо!!!. Парадата подоцна беше прекината од страна на полицијата.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Тинејџери херои – спасија дете од зграда во пламен

Двајца тинерџери спасија живот на едно дете кое беше заглавено на 2 кат од куќа в пламен во Једах во Саудиска Арабија.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Бутот на Руни се расцепи како хартија – фудбалерот со сериозна повреда

  За време на натреварот Манчестер Јунајтед – Фулам, Вејн Руни заработи сериозна повреда. Родалега незгодно го згазна по што бутот на Руни буквално се расцепи.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1