Tag Archives: temperaturi

Сонце и температура до 34 степени – уживајте во убавиот ден

Во Македонија ке биде сончево и топло. Слаб променлив ветар.

______________________________________________________________________________________________________

Сонце и топло време – температура до 34 степени

Во Македонија  ке биде претежно сончево и потопло. Ке дува слаб југоисточен и југозападен ветар. Утринските температури од 7°C до 17°C, а максималните дневни ке се движат од 26°C до 34°C.

______________________________________________________________________________________________________

Свежо утро – топол ден – прогноза до 31 степен

По свежото утро, во текот на денот ке биде сончево и топло.

______________________________________________________________________________________________________

Здивнете – сончев ден и викенд пред нас

Во Македонија денес стабилизирање на временската состојба. По свежото утро, во текот на денот ке биде претежно сончево, ветровито и свежо.

______________________________________________________________________________________________________

Времето денес – Дожд и многу поладно

Во Македонија ке биде умерено облачно и нестабилно со врнежи од дожд и грмотевици и засилен ветар.

______________________________________________________________________________________________________

Време – Сончево со мали облачиња – до 28 степени

Во Македонија претпладне ке биде претежно сончево со локална облачност, попладне нестабилно со врнежи од дожд.

______________________________________________________________________________________________________

Сонце, дожд и ветер – температура до 28 степени

Во Македонија во вторник претпладне ке биде умерено облачно со сончеви периоди, попладне нестабилно со локални врнежи од дожд.

______________________________________________________________________________________________________

Не чекаат студени зими – времето се поремети

Арктикот се топи со неверојатна брзина, научниците велат тоа ќе има сериозни последици за временските услови во Европа и САД.

______________________________________________________________________________________________________

Дожд и студено денес

Во Македонија денес под влијание на циклонска активност ке биде облачно со врнежи од дожд, ветровито и посвежо.

______________________________________________________________________________________________________

Денес сонце – од петок дожд – прогноза и за викендот

Во Македонија денес ке биде претежно сончево со локална облачност, попладне со можност за слаби локални врнежи од дожд во западните предели.

______________________________________________________________________________________________________

Време: сончево, топло и ветровито

Во Македонија ке биде сончево, топло и ветровито.

______________________________________________________________________________________________________

Свежо утро – топол ден – викендов до 37 степени

Во Македонија по свежото утро, во текот на денот  ке биде сончево и топло.

______________________________________________________________________________________________________

Денес ветар и температури до 32 степени

Не очекува дополнителен пад на утринските температури. По свежото утро во текот на денот ке биде претежно сончево и ветровито.

______________________________________________________________________________________________________

Утре ќе се дише – следи заладување

Заврши пеколната недела. Метереолозите највауваа намалување на температурите утре. Престануваат да важат и препораките за портокаловата фаза.

______________________________________________________________________________________________________

Денеска екстремни температури и високо УВ! Следната недела температури пониски и за 10 степени

Сончево и топло време со високи температури до крајот на неделава. Во Скопје денеска тропски ден, ќе биде сончево и многу топло со слаб ветар. Утринската температура од 18°C, а максималната дневна ќе го достигне 38°C. Ув индекс ќе изнесува 10. Високи температури не чекаат и во петок и сабота кога под влијание на топлиот […]

______________________________________________________________________________________________________

Денес нестабилно со врнежи и грмотевици, од недела стабилизирање на времето

Денес времето во Македонија ќе биде претежно сончево и свежо, а само во јужните и југоисточните делови на земјава ќе биде нестабилно со врнежи од дожд и грмотевици.

______________________________________________________________________________________________________

Жежок ветар и температура до 41 степен денеска

температури од 30°C до 41°C. Ув индекс 9.

______________________________________________________________________________________________________

Времето побудале – снег во Јоханесбург, -10 во Австралија ( Видео)

Најнаселениот град во Јужна Африка Јоханесбург се најде под снежна покривка.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1