Archive | Свет RSS feed for this section

Отворањето на Олимпијадата ќе трае три часа и во неа ќе учествуваат 15000 луѓе

Свеченоста на оворањето на Летните олимписки игри во Лондон, таканаречено уште и како „Чудото на островот“, ќе започне во петок на 27 јули, симболично во 20:12 часот, на Олимпсикиот стадион.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Богаташ го сопрел сообраќајот за да и помогне на бабичкава

Бабичкава се нашла заробена на една исклучително фреквентна улица некаде во Русија и тоа во моментот додека семафорот се запалил зелено за автомобилите.

______________________________________________________________________________________________________

Директорот на Леново својот бонус од 3 милиони долари го поделил со вработените

  Кинеската компанија Леново во последниве години може да се пофали на одлични резултати на пазарот со персонални компјутери – компанијата во моментов е вториот најголем глобален производител на компјутери, веднаш со Hewlett-Packard, а наскоро дури и може да го претрка.

______________________________________________________________________________________________________

Шест годишно девојче е најмладата жртва на „Џокер“

Истражните органи ги идентификуваа телата на жртвите од нападот на Џејмс Холмс за време на премиерата на новото продолжение на филмот „Бетмен“ во Аурора, јавува CNN.

______________________________________________________________________________________________________

Сан Антонио заитенресиран за Мекејлеб

Најдобриот македонски кошаркар, Лестер Бо Мекејлеб, би можел кариерата да ја продолжи во професионалната американска кошаркарска НБА лига, откако јавно за неговите услуги се произнесе тимот на Грег Поповиќ, Сан Антонио Спарс.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Новинар на Би-Би-Си ги разоткри џепарошите во Лондон

Новинар од Би-Би-Си преку видео се потрудил да го покаже начинот на кој што „оперираат“ џепарошите во Лондон, со цел да им помогне на сите туристи како би си ги задржале вредните работи.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: 3 год дете од Kолумбија 2 дена заглавено во шахта

Три годишно момченце од Колумбија бил заглавен во канализациска шахта речиси два дена.

______________________________________________________________________________________________________

Кошаркарка исфрлена од Олимпијада – имала секс со момчето додека вежбала

Најдобрата кошаркарска репрезентативка на Бразил, Иијан Кастро Маркез, нема да настапи на ОИ во Лондон поради тоа што ги прекршила правилата на бразилската кошаркарска федерација и за време на подготовките се гледала со нејзиното момче.

______________________________________________________________________________________________________

Исчезна мајката на Мајкл Џексон – Семејството мисли дека е киднапирана

Мајката на починатата музичка легенда, Мајкл Џексон, 82-годишната Кетри Џексон и нејзината најстара ќерка Реби Џексон, била пријавени како исчезнати.

______________________________________________________________________________________________________

СЗО – Испарувањето на дизелот предизвикува рак на белите дробови

Најновото соопштение на Светската здравствена организација во кое се вели дека испарувањето на дизелот е причина за рак на белите дробови, како и дека може да го зголеми ризикот од рак на бешика, ја крена на нозе автомобилската индустрија.

______________________________________________________________________________________________________

Живејте како ганстер – вилата на Ал Капоне се продава

Вилата која познатиот ганстер Ал Капоне ја имал во Палм Бич е повторно на продажба.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Црвена коса – јас сум џокер – убиецот од киното на интерент барал жени и го најавил масакарот

Новинарите дознаа дека Џејмс Холмс бил чест посетител на секс сајтови, а преку еден сајт и го најавил масакарот во кој загинаа 12 луѓе.

______________________________________________________________________________________________________

Засилени мерки во кино салите во САД по трагедијата на премиерата на Бетмен

САД воведоа засилени безбедносни мерки во кино салите по вчерашниот напад во кои беа убиени 12 лица, а 59 ранети.

______________________________________________________________________________________________________

Пола тон кокаин фатен во Аргентина

Аргентинската полиција заплени  повеќе од половина тон кокаин на аеродромот во Буенос Аирес.

______________________________________________________________________________________________________

Видео – се обиде среде бел ден, на среде улица да го украде олимпискиот факел

Додека спортистката Ана Скора, 23-годишнa тркачка од Полска, трча со олимпискиот оган во рацете, среде бел ден пред стотици луѓе еден човек се обидува да и го земе факелот од рацете.

______________________________________________________________________________________________________

Ова е монструмот кој уби 12, а рани 50 на премиерата на Бетмен во Колорадо – Видео

Ова е првата потврдена фотографија од осомничениот James Holmes кој влегол во кино на премиерата на најновиот Бетмен – отворил рафален оган и уби 12, а рани 50 луѓе во Колорадо.

______________________________________________________________________________________________________

Цел месец забава на плажите во Париз

Над 5.000 тони песок е поставен на брегот на реката Сена за новите плажи во Париз. Од 20 јули па се до 19 август сите оние кои што сакаат можат да ги посетат плажите во Париз.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Масакар во Колорадо – 14 убиени, 50 повредени на премиерата на „Бетмен“

Маскиран напаѓач отворил оган за време на премиерата на филмот „Бетмен“ при што убил 14 лица, а 50 се повредени.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1