Archive | Свет RSS feed for this section

Алармантно: Зошто Џорџ Сорос ги откупува светските залихи злато?

Во едно подетално истражување се дошло до податок кој што говори дека преку 600 светски водечки банкари, своеволно ги напуштаат позициите на кои што се наоѓаат, а банките минуваат низ подготовки како да ги очекува некоја голема промена.

______________________________________________________________________________________________________

Мафијаш изрешетан на полна плажа

„Петнаесетгодишно момче поврзано со наполитанската мафијашка организација „Камора“ е убиено на плажата во близина на местото Терацина, летувалиште кое се наоѓа јужно од Рим. „Вистинската ликвидација“, предизвика паника на полната плажа“, пренесуваат италијанските медиуми.

______________________________________________________________________________________________________

Манијак напаѓа жени – со жилет им го сече вратот и лицето

Во текот на ноќта, жителите на Лондон, се плашат да излезат надвор, бидејќи полицијата не успеа да го уапси напаѓачот, кој за период од десет дена нападна две девојки кои ги исече со жилет.

______________________________________________________________________________________________________

Трагедија на венчавка: Пријaтел пукал во воздух, го убил младоженецот

Пријател на младоженецот се подготвувал да пука во воздух како што било обичајот, но ни во сон не помислил дека можел да го погоди  младоженецот во грб.

______________________________________________________________________________________________________

Тело на слеп патник пронајдено меѓу тркала од авион

Тело од слеп патнил е најдено денеска на аеродромот во Лондон Хитроу по слетување на авион од „Бритиш ервејс“ од Кејптаун во Јужна Африка.

______________________________________________________________________________________________________

60 илјади евра за навреда?!

Еден 68 годишен трговец со недвижнини од Германија ќе мора да плати казна од 60 илјади евра бидејќи навредил друг човек за време на кавга за паркинг место

______________________________________________________________________________________________________

И Хју Хефнер ги поддржа геј браковите

Неочекувано, но сопственикот на најпознатиот магазин за мажи, Хју Хефнер, јавно ги поддржа геј браковите во Америка.

______________________________________________________________________________________________________

Учениците ја бранеа професорката со која ,,оргијале,, – сексот со професорката беше доброволен

Тие не сметаат дека биле жртви и дека сексуалните односи кои што ги имале биле на доброволна основа.

______________________________________________________________________________________________________

Спас за скапиот бензин – Кола што оди на воздух, за кратко во продажба (Видео)

Во 2009 година, Тата моторс кои бобмастично ја најавија воздушната кола но после некоја година заменик претседателот  Ravishankar призна дека проектот се соочува со тешкотии во делот со ладењето.

______________________________________________________________________________________________________

Баба уништила 120 год стара фреска – сакала да учи реставрирање на неа

Фреска од познатиот шпански сликар Elias Garcia Martinez била оставена во црквата Santuario de Misericodia во Borja, Шпанија за реставрација.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Четворица мртви и 28 повредени при пад на балон во Словенија

Најмалку четири лица утрово загинаа, а 28 се повредени, од кои најголем дел се во критична состојба. Причина на несреќата е невреме кое зафатило балон во предградието на Љубљана, изјавуваат словенските власти.

______________________________________________________________________________________________________

Кастро и Чавез пишуваат книга!?

Поранешниот кубански лидер Фидел Кастро и претседателот на Венецуела Чавез работат на нова книга што ќе биде наскоро објавена, наведува кубанскиот блогер Фонтана.

______________________________________________________________________________________________________

Розе гулаб ги збуни научниците

Мистериозен розов гулаб крена голема научна прашина, прв пат е виден во населба во северен Лондон.

______________________________________________________________________________________________________

Книга за смртта на Бин Ладен, авторот учествувал во убиството

Како се одвивала мисијата на американските специјални сили во која минатата година беше убиен водачот на Ал Каеда – Осама бин Ладен, ова ќе биде детално објаснето во новата книга која што ќе излезе од печат на 11 септември.

______________________________________________________________________________________________________

Топ 10 земји со најевтин бензин!

Додека македонците но и возачите од нашето соседство, секоја недела исплашено ги чекаат новите цени на горивата, има земји каде што возењето е буквално уживање.

______________________________________________________________________________________________________

Светската порнографија на пауза поради сифилис

„AIDS Healthcare Foundation” во понеделникот објави дека порнографската индустрија во Америка привремено запрела со работа поради појава на епидемија на сифилис.

______________________________________________________________________________________________________

ВИДЕО: Анономуси со едукација како да го измамите новиот систем за набљудување „TrapWire“

Доколку не сакате владата да го следи секој ваш чекор преку модерната технологија за скенирање на лицето, а истовремено не би употребиле чекан или сличен алат со кој би ги искршиле сите камери околу вас, Анонимуси можат да ви помогнат.

______________________________________________________________________________________________________

Трагедија: Тинејџери изнајмиле другар да убие 15 годишно девојче по кавга на Фејсбук

Јинху К. кој има 15 години признал пред судот во Холандија, во градот Арнхем дека ја убил својата врсничка Џојс Хау бидејќи за тоа добил парична награда од 100 евра од нејзини познаници со кои таа се скарала поради навредливи коментари на Фејсбук.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1