Tag Archives: sida

Скандал: Девојката од Белград сеела СИДА и во соседните земји – заразен и амбасадор?

 Полицијата открила по СМС пораки дека девојката била во сексуална врска и со амбасадор од регионот,политичари.. а имала и најдобра другарка која исто така има СИДА, а е во врска со функционер.

______________________________________________________________________________________________________

РЕВОЛУЦИОНЕРНО ОТКРИТИЕ ЗА ЛЕКУВАЊЕ НА ХИВ-ВИРУС

Научниците дознале како вирусот-убиец влегува во Т-клетките, се очекува напредок во лекување на болеста Научниците од Универзитетот Џорџ Мејсин во САД, ја откриле причината зошто смртоносниот ХИВ вирус напаѓа одреден тип на Т клетките во човечкиот организам.

______________________________________________________________________________________________________

Згодна Београѓанка со СИДА се светела на неверните мажи – заразила 5 бизнисмени

27 годишна девојка, исклучително атрактивна и вработена како маркетинг менаџерка во позната агенција во Белград е уапсена. По пријава на нејзиниот поранеен љубовник се дознало дека менаџерка иако уште пред три години открила дека е заразена со вирусот ХИВ, имала љубовници, познати бизнисмени и ги заразила.

______________________________________________________________________________________________________

Геј Австриец намерно заразил Србин со СИДА

” досега немав секс со никој освен со својот дечко, а за излетот со австриецот сега се каам,, изјавил пред судот заразениот србин.

______________________________________________________________________________________________________

Го заразила со сида – Ме уби! Затоа и јас ја убив!

Му признала дека е ХИВ позитивна, предоцна, штетата веќе била направена, 36 годишниот Лари Дан од Далас веќе бил интимен со неа. Тоа страшно го налутило и во знак на револт ја убил.

______________________________________________________________________________________________________

Jа силувал и тепал – те заразив со СИДА и рекол на крајот (Видео)

Полицијата во Америка трага по силувач кои на својата жртва и рекол дека ја заразил со ХИВ.

______________________________________________________________________________________________________

Во Словенија тестирањето на Хив како услов за одобрување на кредит

Во јавноста во Словенија, која што ја пренесе хрватскиот дневен печат, се појави невообичаена случка на еден млад брачен пар, кој што поднел барање за хипотекарен кредит во износ од 75,000 евра, кој во банката наишол на невообичаен услов за заклучување на договорот.

______________________________________________________________________________________________________

Словенечки рулет: губитникот си заминува со ХИВ вирус

Неидентификуван млад дечко, неодамна бил дел од специјално организираните оргии, а главниот двигател на адреналинот е што еден од учесниците во оргијата е инфицирани со ХИВ вирус.

______________________________________________________________________________________________________

Ги лечел со акупунктура – со иглите заразил 16 луѓе со ХИВ вирусот

Самопрогласен швајцарски акупунктуролог, кој не бил заразен со ХИВ, е обвинет за намерно заразување на 16 луѓе на ХИВ вирусот кој предизвикува сида.

______________________________________________________________________________________________________

ДРАМА ВО ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА: Приведен се исекол, ги плукал полицајците со крв тврдејќи дека има СИДА!

По изливот на лутина на Зоран Алексиќ (32), кој бил приведен во полициската станица поради сомнение  дека сторил кривично дело киднапирање и изнуда, еден од полицајците завршил со голема расекотина, а останатите биле облиени со крв.

______________________________________________________________________________________________________

Со видео игра против СИДА !

Во соработка со компаниите за дизајнирање – Digitalmill и Schell Games група истражувачи се обидуваат низ видео игри да ја спречат ХИВ епидемијата меѓу тинејџерите.

______________________________________________________________________________________________________

Над 4,8 милиони млади инфицирани од ХИВ, две третини се девојки

Околу 4,8 милиони млади луѓе во светот,  на возрзаст помеѓу 15 и 24 години се инфицирани со ХИВ, а дури две третини од нив се жени, соопштено е на Меѓународната конференција за СИДА во Вашингтон.

______________________________________________________________________________________________________

Нови двајца пациенти излечени од Сида

Двајца пациенти кои истовремено боледувале и од сида и од рак, биле целосно излечени од ХИВ вирусот, откако примиле трансплантација на коскената срж.

______________________________________________________________________________________________________

Во Грција се повеќе случаи на СИДА

Според последните информации од здраствените институции во Грција драстично се зголемил бројот на заразени лица со ХИВ вирусот во Грција.

______________________________________________________________________________________________________

Фото/Видео: Излечен е првиот човек заболен од СИДА

Американски научници тврдат дека е откриен начин вештачки да се „успие“ вирусот на Сида, а и германските лекари тврдат дека успеале да излекуваат пациент заразен до ХИВ вирусот.

______________________________________________________________________________________________________

Успешно тестирањето на комбинацијата на лекови против туберколоза

Од огромно значење е тоа што овој третман може да биде компатибилен со терапијата за СИДА бидејќи е познато дека туберколозата е главна причина за смрт кај заболените од од оваа болест.

______________________________________________________________________________________________________

Одобрен лек против ХИВ

Америкаснката агенција за лекови и храна го одобри новиот лек „Truvada“ кој е наменет за превенција од ХИВ висрусот.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1