Tag Archives: video

Видео: Стравичен судар на авион и кола

  Неверојатна снимка од судар на авион и автомобил во Далас. Вистинско чудо е како никој не е повреден. Полицијата испитува како дошло до несреќата.

______________________________________________________________________________________________________

Канада ќе лепи одвратни слики на штетната храна (Видео/Фото)

канадските лекари имаат идеја како да го сопрат зголемениот тренд на дебелеење.

______________________________________________________________________________________________________

Што остави ураганот Сенди зад себе Видео/ Фото

Фотографии и видео на кои се гледа што остави ураганот Сенди зад себе во Њујорк. Њујорчани ќе одат пешки – поплавено метро, железница, улици – 12 мртви (Видео) Видео: Ова е експлозијата која го остави Менхетн во мрак

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Најновиот документарец за траговите на небото ,,chemtrails,,

Oва е најновиот докементарен филм за траговите на небото ,,chemtrails,, и геоинжинерство – односно делување на климата. Повеќе инфо на Конечно – Шведските власти признаа: „Chemtrails“ се вистинити, а не некоја теорија на завера!

______________________________________________________________________________________________________

50 години од првата песна на Битлси “Love Me Do” – Видео

Песната “Love Me Do”, првиот сингл на Битлси кој ја означи револуцијата во музиката слави 50 години. Коавтори на песната се Џон Ленон и Пол Макартни и беше првиот хит за легендарната четворка.

______________________________________________________________________________________________________

13 члена меѓународна криминална банда крадела од картички – фатени се (Видео)

 Единицата за компјутерски криминал заедно со полициите на Србија, Црна Гора и Бугарија, успеа да открие и разбие меѓународна организирана криминална група која со фалсификувани платежни картички правела нелегални трансакции.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Ангел чувар го спаси од сигурна смрт!

Задолжително погледнете ја снимката!

______________________________________________________________________________________________________

Гугл нема да го тргне антимуслиманскиот филм од Youtube – Белата куќа им врши притисок

„Ние работиме напорно да создадеме заедница во која секој ќе може да го ужива правото да го искаже сопственото мислење, како и на луѓето да им се овозможи да ги претстават различните гледишта“, напишал портпаролот на Гугл, во соопштението испратено до јавноста.

______________________________________________________________________________________________________

Уапсен портпаролот на Анонимуси додека бил на видео чет (Видео)

  Берет Браун е уапсен додека со уште неколку лица бил на видео конференција преку интернет. Сите можеле да чујат и видат како полицијата упаднала во неговиот стан. Се слушало ,, лежи доле,, спушти ги рацете,,

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Објавена снимката од шпанската политичарка како мастурбира

Снимката на која пратеничката во градската општина во шпанскиот град Лос Хебенес, излезе во јавност.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Отишол да краде – незнаел да ја отвори касата

Овој крадец од Индијана се обиде да ограби еден од рестораните McDonalds, но при тоа, не успеа да открие како се отвара касата.

______________________________________________________________________________________________________

Со видео игра против СИДА !

Во соработка со компаниите за дизајнирање – Digitalmill и Schell Games група истражувачи се обидуваат низ видео игри да ја спречат ХИВ епидемијата меѓу тинејџерите.

______________________________________________________________________________________________________

Видео Охрид поплавен – силно невреме

Невреме проследено со пороен дожд, силен ветер и грмежи го зафати Охрид. Поради честите електрични празнења, има повремени прекини во снабдувањето со електрична енергија во дел од градските средини.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Трогателна приказна – Девојче кое се бори со рак снима видео совети да остане запаметена

Талија Кастелано која се бори со ракот веќе 5 години својата ужасна приказна ја претворила во инспирација за илјадници млади девојки кој ги пратат нејзините неделни туторијали за шминкање.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Има 91 година и вози рели – супер бабичка

  Страста не прашува за годините. Оваа 91 годишна бабичка има страст за лудо возење и трки. Вози стар модел на Субару. Ако се прашувате колку лудо вози – погледнете го видеото.  

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Го снимил падот на авионот

Ви благодарам за помошта! Тоа го цениме повеќе отколку што мислите. Видео од падот на спортскиот авион во Ајдахо.

______________________________________________________________________________________________________

Најубавата жена на светот Софија Вергара запросена на врв на пирамида (Видео)

  Најубавата жена на светот, според многу медиуми, Софија Вергара ќе се мажи. Нејзиниот син објави видео од прославата на нејзиниот 40 роденден.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: супермени, бетмени, егзебиции, романтика – НАЈ запросувања во светот

Најновото јавно запросување е она на моделот Емили Бурт. Во моментот додека гордо чекорела на пистата облечена во венчален фустан нејзниото момче Тревор се качил на бината, клекнал извадил веренички прстен и ја запросил.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1