Archive | Свет RSS feed for this section

Проститутка тужи хотел! Не и дозволил да си ја „брка“ својата работа.

Австралиски хотелиери VS проститутки!

______________________________________________________________________________________________________

Шокантно: Муслиманска секта во Татарстан под земја чувала десетици деца повеќе од 10 години

Случајот го открила полицијата во руската република Татарстан.

______________________________________________________________________________________________________

ФОТО СКАНДАЛ: Весник за Олимпијада неместо Северна и Јужна Кореја напишал ДОБРА и ЛОША Кореја

Австралискиот весник ,,мх,, направил вистински скандал кога при известување за релултатите на спортистите на Олимпијадата во Лондон на табелата наместо Северна и Јужна Кореја земјите ги напишал како ДОБРА И ЛОША КОРЕЈА.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Шокантна снимка – деца во количка ги удрил автомобил, а татковците гледале како умираат

Возач на BMW со полна брзина налетал на две деца во колички. Малиот Оливер (2) загинал на местото на несреќата, а Софија (2) малку покасно. Татковците на децата се лесно повредени.

______________________________________________________________________________________________________

Во Италија со закон забрането навредување на машкоста!

Италијанскиот суд го прогласи за кривично дело изрекувањето на навреди на сметка на туѓа машкост, а со тоа Италијанците ќе може да го тужат секој оној што ќе ја навреди нивната гордост.

______________________________________________________________________________________________________

Претседателот на Боливија дека има дете со малолетничка – го обвини опозицијата

Еден од лидерите на боливиската опозиција,  Самуел Дури Медина го обвини претседателот Ево Моралес дека има дете со малолетната ќерка на министерката за рурален развој.

______________________________________________________________________________________________________

Кинескиот sид паѓа!? Се урна дел од ѕидот

Обилните врнежи се една од главните причини за уривање на 30 метарскиот блок од кинескиот sид.

______________________________________________________________________________________________________

Менувањето на пасвордите на Епл поради безбедносни причини исклучиво ќе се прават само онлајн

Епл објави дека привремено ќе го промени начинот на кој што нивните корисници ќе можат да ги променат нивните IP пасворди.

______________________________________________________________________________________________________

Хакер му го украл цел он лајн живот – сите профили, е-маил, пасворди

Тие му ја преземаа неговата Твитер сметка, му ја исчистиле Гугл сметката како и инбоксот во Gmail. Неговиот Iphone, iPad и MacBook биле целосно исчистени.

______________________________________________________________________________________________________

Колумбиски доктор обвинет за лажирање на смртта на 3 нарко-босови

Доктор од Колумбија им помогнал на тројца нарко-босови да не бидат уапсени со тоа што ја лажирал нивната смрт.

______________________________________________________________________________________________________

Внимавајте мајки – „Nestle NAN H.A 1 Gold“ адаптираното млеко, ги разболувало бебињата!?!

Компанијата Nestle ја тестира новата “подобрена“ формула на адаптираното млеко  „Nestle NAN  H.A  1 Gold“ поради многуте поплаки од родители кои тврдат дека на нивните бебиња, по испивање на млекото им се лоши.

______________________________________________________________________________________________________

Хорор: Олимпиец го преполовија тегови тешки 200 килограми

Рацете и нозете не издржаа, теговите паднаа, а Германецот успеа да ја повлече главата во последен момент.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Погледнете го писмото во кое татко се одрече од синот хомосексуалец

Писмото кое деновиве на интернет се прошири како „вирус“, во кое татко се одрекува од својот син хомосексуалец, како што пренесува „Хафингтон Пост“, е дело на Хадсон Тејлор, а истото е упатено до неговиот геј син Џејмс.

______________________________________________________________________________________________________

Италијанка стана прва жена со 8 пати учество на Олимпијада

Репрезентативката на Италија во кајак, Јозефа Идем е прва жена која досега 8 пати учествувала на Олимпијада.

______________________________________________________________________________________________________

За да не гледаат жени на Eвреите во Израел им продаваат замаглени очила – Фото

Ултраортодоксните Евреи веќе не мора да стравуваат дека ќе си ја извалкаат душата ако “случајно” погледнат разголени жени – сега доволно е да си купат специјални очила, кој се затемнети, го заматуват погледот и и да прошета пред нив разголена жена нема ништо да видат.

______________________________________________________________________________________________________

Ватикан одби Бугар – дипломат кој пред 7 години поддржувал геј заедница

Ватикан го отфрли новиот бугарски дипломатски претставник во Светата престолнина, бидејќи тој напишал роман во кој ги опишува хомосексуални односи, пишува Телеграф.

______________________________________________________________________________________________________

Прва Мис Свет родена по ин витро пат?

Шарлот Холмс, претставничка на Англија на овогодинешниот избор за Мис на светот, сонува да стане првата мисица, кој е родена со помош на потпомогнато оплодување или народно речено ин витро.

______________________________________________________________________________________________________

За подмиување лекари во Европа фармацевтски гигант треба да плати 60 милиони долари

компанија потплатувале лекари во Европа и Азија за да го подобрат работењето на фирмата и да ја зголемат продажбата на нивните лекови

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1